Projekt w ramach konkursu OPUS poszukuje doktoranta – stypendysty

MIASTO: Warszawa
LINK DO STRONY WWW JEDNOSTKI: https://www.il.pw.edu.pl/
WYMAGANIA:
  • magisterium w zakresie nauk technicznych; preferowany kierunek: inżynieria lądowa – specjalizacja teoria konstrukcji,
  • pożądana znajomość teorii mechaniki konstrukcji i materiałów oraz metod optymalizacji topologicznej konstrukcji, w tym metody zbiorów poziomicowych,
  • pożądane udokumentowane osiągnięcia naukowe w zakresie optymalizacji topologicznej konstrukcji,
  • znajomość języka angielskiego
OPIS ZADAŃ: Projekt nawiązuje do podstawowego zagadnienia projektowania konstrukcji inżynierskich: optymalnego przeniesienia danych lub śledzących obciążeń statycznych do przyjętych stref podporowych. Niewiadomy jest rozkład cech materiałowych lub kształt konstrukcji, bez narzucenia rzędu spójności obszaru zajętego przez konstrukcję optymalną. Celem optymalizacji jest minimalizacja objętości konstrukcji lub jej podatności. W planowanych badaniach przewiduje się uwzględnienie uplastycznienia materiału oraz jego czułości na znak naprężenia. Celem projektu jest opracowanie modeli matematycznie poprawnych, wyposażonych w mechanizmy rozwiązujące rozważane zagadnienia optymalizacji topologicznej. Optymalizacja prowadzona na poziomie opisu kontynualnego prowadzi do rozwiązań o określonej, gradowanej niejednorodności; jednym z celów projektu jest rekonstrukcja mikrostruktur realizujących.

Opis badań:

1. Opracowanie metod optymalizacji konstrukcji i niejednorodnego rozkładu materiału przy przyjęciu wybranych klas symetrii materiałowej, uwzględnieniu pracy sprężystoplastycznej i uwzględnieniu lokalnych więzów naprężeniowych, w celu minimalizacji podatności i przy ustalonym koszcie projektu.
  2. Opracowanie metod wyznaczania topologii strukturalnej rodzin komórek reprezentatywnych kompozytów niejednorodnych tworzących konstrukcje optymalne o najmniejszej podatności i danym koszcie projektu.
  3. pracowanie teorii i metod optymalizacji topologicznej konstrukcji przestrzennych poddanych obciążeniom liniowo śledzącym. Powłoki strukturalne i przekrycia łukowo-prętowe.
TYP KONKURSU NCN: OPUS
GRUPA NAUK: ST
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 7 października 2022, 16:00
FORMA SKŁADANIA OFERT:  Pocztą elektroniczną na adres: Tomasz.Lewinski@pw.edu.pl.
W tytule wiadomości należy podać „OPUS – doktorant/stypendysta NCN”.
WARUNKI ZATRUDNIENIA:
  • stypendium 3600 zł/mc na okres 10 miesięcy,
  • rozpoczęcie zatrudnienia od 1 listopada 2022,
  • rekrutacja zgodna z odpowiednim regulaminem NCN
DODATKOWE INFORMACJE:  Przystępując do konkursu należy dostarczyć:

1. list motywacyjny skierowany do kierownika projektu,
  2. wykaz publikacji lub innych osiągnięć,
  3. kwestionariusz osobowy,
  4. odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
  5. do dokumentów należy dołączyć oświadczenie:
    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy na potrzeby niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacji prowadzonego przez Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej z siedzibą w Warszawie, al. Armii Ludowej 16”

Zgłoszenia i ewentualne pytania prosimy kierować elektronicznie na adres:
Prof. dr hab. Inż. Tomasz Lewiński, e-mail: Tomasz.Lewinski@pw.edu.pl.

Ogłoszenie w bazie NCN: https://www2.ncn.gov.pl/baza-ofert/?akcja=wyswietl&id=192150