W ramach projektu „Opracowanie prototypu systemu wspomagającego poruszanie się osób ze szczególnymi potrzebami wewnątrz obiektów architektonicznych związanych z transportem szynowym – LIFT” finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej ogłasza Konkurs na sesje doradcze i konsultacyjne z fundacjami związanymi ze środowiskiem osób ze szczególnymi potrzebami na temat projektowanego rozwiązania, w tym przeprowadzenie ankiet i wywiadów pogłębionych, testów aplikacji i zebranie opinii.  Termin składania ofert upływa z dniem 15.10.2022.

FORMA SKŁADANIA OFERT:        Pocztą elektroniczną na adres: Pawel.Nowak@pw.edu.pl

W tytule wiadomości należy podać „OFERTA na sesje doradcze i konsultacyjne LIFT”.

Przy wyborze najemcy będą brane pod uwagę następujące kryteria:

• Fundacja działa na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej
  • Działalność statutowa fundacji jest związana z osobami ze szczególnymi potrzebami, w tym niepełnosprawnymi ruchowo, niewidomymi, osobami starszymi
  • Doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń
  • Referencje

Kryteria oceny uwzględnione w formularzu:

L.p. Nazwa kryterium Opis kryterium Waga
1 Cena

W ramach kryterium ocenie podlega, czy przewidziane w ramach zadania wydatki są atrakcyjne i adekwatne do zaplanowanych prac. 2
2 Zgodność z zakresem tematycznym projektu W ramach kryterium ocenie podlegać będzie to, czy działalność statutowa fundacji jest zgodna z zakresem tematycznym projektu. 3
3 Doświadczenie w realizacji podobnych zadań W ramach kryterium ocenie podlegać będzie to, czy fundacja posiada doświadczenie w prowadzeniu warsztatów, szkoleń i zadań podobnych do tych wskazanych w projekcie 1
4 Dorobek fundacji i potencjał do realizacji zadania W ramach kryterium ocenie podlega, czy fundacja dysponuje odpowiednimi zasobami kadrowymi i technicznymi oraz czy zostały właściwie dobrane 1

W przypadku kryteriów punktowanych ocena dokonywana jest w skali od 0 do 5, przy czym liczba przyznanych punktów oznacza, że projekt spełnia dane kryterium w stopniu:

• 5 – doskonałym,
  • 4 – bardzo dobrym,
  • 3 – dobrym,
  • 2 – przeciętnym,
  • 1 – niskim,
  • 0 – niedostatecznym.

Na czym będzie polegało badanie:

Usługi doradcze i konsultacyjne ze środowiskiem osób ze specjalnymi potrzebami na temat projektowanego rozwiązania, w tym przeprowadzenie testów aplikacji i zebranie opinii przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji (oddział Mazowiecki) wśród szerokiej grupy podopiecznych fundacji, osób ze szczególnymi potrzebami.

Badanie będzie się składało z dwóch części. Część pierwsza będzie polegała na przeprowadzeniu badania zgodnie z opracowanym scenariuszem (przejście przez stacje metra z różnymi prototypami aplikacji i wykonywanie wcześniej przygotowanych instrukcji i poleceń) pod opieką pracowników projektu. Druga część badania będzie się składała z przeprowadzonych wywiadów w oparciu               o wcześniej przygotowane pytania dotyczące aplikacji, poruszania się wśród infrastruktury miejskiej.

Część 1 – przykład:

L.p. Zadanie do wykonania Stopień zrealizowania, liczba pomyłek Uwagi obserwatora
2 Po dotarciu na stację Świętokrzyska wyjdź na powierzchnię i podejdź do McDonalada na Świętokrzyskiej 35.
3 Po dotarciu pod restaurację McDonald’s zjedź do linii M2 i rusz w kierunku ronda ONZ, tam wyjdź i przesiadź się do tramwaju w kierunku południowym (z powrotem na PW)

Część 2 – przykład:

L.p. Pytanie Odpowiedź Uwagi obserwatora
1 W jaki sposób najczęściej poruszasz się po mieście? Czy korzystasz z transportu publicznego? Jakiego? Jaki masz stosunek i opinię w kwestii dostępności metra warszawskiego?
2 Jak oceniasz przydatność przedstawionej aplikacji, czy w drugiej próbie znalezienie trasy było szybsze i prostsze?
3 Co Twoim zdaniem powinno zostać zmienione w aplikacji, aby nawigowanie było bardziej skutecznie i intuicyjne.