Informacje o Zakładzie

Marian Giżejowski

prof. dr hab. inż.
Profesor

Pokój: 215
Tel.: +48 22 825-84-21
m.gizejowski@il.pw.edu.pl

Zakład Konstrukcji Betonowych i Metalowych składa się z dwóch Zespołów, zajmujących się dydaktyką, badaniami naukowymi i współpracą z otoczeniem gospodarczym w zakresie konstrukcji betonowych i metalowych. Wspólny obszar działalności dotyczy zespolonych konstrukcji metalowo-betonowych, który prowadzony jest w obu zespołach. Istotną część działalności dydaktycznej stanowi prowadzenie prac dyplomowych, wielokrotnie nagradzanych i wyróżnianych.

Zakład Konstrukcji Betonowych i Metalowych tworzą dwa Zespoły:

  • Zespół Konstrukcji Betonowych – prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu konstrukcji żelbetowych i sprężonych, konstrukcji zespolonych stalowo-betonowych, budownictwa przemysłowego i bezpieczeństwa pożarowego konstrukcji, modelowania MES i technologii BIM na wszystkich semestrach począwszy od semestru 5 studiów I stopnia oraz na studiach II stopnia;
  • Zespół Konstrukcji Metalowych – prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu konstrukcji metalowych i zespolonych stalowo-betonowych, budownictwa metalowego specjalnego i przemysłowego, a także konstrukcji metalowo-szklanych oraz wykonawstwa i montażu konstrukcji metalowych, na wszystkich semestrach począwszy od semestru 5 studiów I stopnia oraz na studiach II stopnia.

Wioleta Barcewicz

dr inż.
Adiunkt

Pokój: 220
Tel.: +48 22 825-52-49
w.barcewicz@il.pw.edu.pl

Anna Barszcz

dr inż.
Adiunkt

Pokój: 217
Tel.: +48 22 234-65-76
a.barszcz@il.pw.edu.pl

Paweł Chudzik

mgr inż.
Starszy wykładowca

Pokój: 345
Tel.: +48 22 234-65-78
p.chudzik@il.pw.edu.pl

Marian Giżejowski

prof. dr hab. inż.
Profesor

Pokój: 215
Tel.: +48 22 825-84-21
m.gizejowski@il.pw.edu.pl

Michał Głowacki

dr inż.
Adiunkt

Pokój: 348
Tel.: +48 22 234-65-85
m.glowacki@il.pw.edu.pl

Bartosz Grzeszykowski

mgr inż.
Asystent

Pokój: 340
Tel.: +48 22 825-57-58
b.grzeszykowski@il.pw.edu.pl

Jerzy Idzikowski

dr inż.
Starszy wykładowca

Pokój: 247
Tel.: +48 22 234-66-58
j.idzikowski@il.pw.edu.pl

Bogumiła Juchnowicz-Bierbasz

mgr inż.
Asystent

Pokój: 350
Tel.: +48 22 234-65-87
b.juchnowicz@il.pw.edu.pl

Piotr Knyziak

dr inż.
Adiunkt

Pokój: 350
Tel.: +48 22 234-65-87
p.knyziak@il.pw.edu.pl

Robert Kowalski

dr hab. inż.
Profesor uczelni

Pokój: 349
Tel.: +48 22 234-64-52
r.kowalski@il.pw.edu.pl

Paweł Król

dr inż.
Adiunkt

Pokój: 249
Tel.: +48 22 234-66-48
p.krol@il.pw.edu.pl

Marta Lutomirska

dr inż.
Adiunkt

Pokój: 341
Tel.: +48 22 234-63-01
m.lutomirska@il.pw.edu.pl

Maciej Cwyl

dr inż.
Adiunkt

Pokój: 218
Tel.: +48 22 234-57-46
m.cwyl@il.pw.edu.pl

Marcin Niedośpiał

dr inż.
Adiunkt

Pokój: 343
Tel.: +48 22 234-57-52
m.niedospial@il.pw.edu.pl

Rafał Ostromęcki

dr inż.
Starszy wykładowca

Pokój: 347
Tel.: +48 22 234-65-18
r.ostromecki@il.pw.edu.pl

Magdalena Papadopoulos-Woźniak

mgr inż.
Asystent

Pokój: 221
Tel.: +48 22 234-65-61
m.papadopoulos@il.pw.edu.pl

Kostiantyn Protchenko

mgr inż.
Asystent

Pokój: 306
Tel.: +48 22 825-57-58
k.protchenko@il.pw.edu.pl

Mirosław Siennicki

dr inż.
Starszy wykładowca

Pokój: 250
Tel.: +48 22 234-65-67
m.siennicki@il.pw.edu.pl

Zbigniew Stachura

mgr inż.
Asystent

Pokój: 248
Tel.: +48 22 234-62-61
z.stachura@il.pw.edu.pl

Magdalena Szadkowska

mgr inż.
Asystent

Pokój: 348
Tel.: +48 22 234-65-85
m.szadkowska@il.pw.edu.pl

Elżbieta Szmigiera

dr hab. inż.
Profesor uczelni

Pokój: 225
Tel.: +48 22 234-65-56
Tel.: +48 22 234-65-82
e.szmigiera@il.pw.edu.pl

Marek Urbański

dr inż.
Adiunkt

Pokój: 345
Tel.: +48 22 234-65-78
m.urbanski@il.pw.edu.pl

Stanisław Wierzbicki

dr inż.
Adiunkt

Pokój: 219
Tel.: +48 22 234-65-60
s.wierzbicki@il.pw.edu.pl

Maria Włodarczyk

dr inż.
Adiunkt

Pokój: 341
Tel.: +48 22 234-63-01
maria.wlodarczyk@il.pw.edu.pl

Izabela Wójcik-Grząba

dr inż.
Asystent

Pokój: 221
Tel.: +48 22 234-65-61
i.wojcik@il.pw.edu.pl

Julia Wróblewska

mgr inż.
Asystent

Pokój: 340
Tel.: +48 22 825-57-58
j.wroblewska@il.pw.edu.pl

Marian Abramowicz

prof. dr hab. inż.

Pokój: 346
Tel.: +48 22 825-65-32

Józef Czernecki

dr inż.
Starszy wykładowca

Pokój: 222
Tel.: +48 22 234-66-57
j.czernecki@post.pl

Michał Knauff

prof. dr hab. inż.

Pokój: 340
Tel.: +48 22 825-65-32

Antoni Ostromęcki

dr inż.

Pokój: 347
Tel.: +48 22 825-65-32
a.ostromecki@il.pw.edu.pl

Leonard Runkiewicz

prof. dr hab. inż.

Pokój: 342
Tel.: +48 22 825-65-32
l.runkiewicz@itb.pl

Główne kierunki działalności naukowej Zespołu Konstrukcji Betonowych:

  • konstrukcje betonowe, żelbetowe, sprężone i zespolone stalowo-betonowe;
  • bezpieczeństwo pożarowe konstrukcji żelbetowych, wpływ wysokiej temperatury na właściwości mechaniczne betonu i stali zbrojeniowej;
  • zastosowanie nowych materiałów jako zbrojenia elementów betonowych (pręty BFRP i HFRP);
  • ocena stanu technicznego prefabrykowanych wielkopłytowych budynków mieszkalnych;
  • praktyczne wykorzystanie norm (Eurokodu 2) i teorii żelbetu;
  • niezawodność konstrukcji żelbetowych.

Główne kierunki działalności naukowej Zespołu Konstrukcji Metalowych:

  • konstrukcje metalowe i zespolone stalowo-betonowe;
  • podstawy naukowe oceny bezpieczeństwa, metod projektowania i normalizacji;
  • stateczność elementów i konstrukcji metalowych i zespolonych stalowo-betonowych;
  • monitorowanie stanu technicznego konstrukcji;
  • analizy oraz badania konstrukcji pod obciążeniami klimatycznymi i wyjątkowymi;
  • bezpieczeństwo pożarowe konstrukcji metalowych;
  • konstrukcje i fasady metalowo-szklane;
  • zagadnienia konstrukcyjne w energetyce.

Zakres usług naukowo-badawczych proponowanych przez Zespół Konstrukcji Betonowych:

  • opracowania eksperckie dotyczące konstrukcji betonowych żelbetowych i sprężonych;
  • ekspertyzy, opinie, oceny stanu technicznego obiektów budownictwa ogólnego, przemysłowego i specjalnych konstrukcji inżynierskich;
  • nietypowe opracowania projektowe dotyczące konstrukcji budowlanych i inżynierskich wykonanych z betonu: wzmocnienia, naprawy, przebudowy, rozbudowy, zmiana sposobu użytkowania, „usunięcia” wybranych elementów;
  • opracowania i szkolenia dotyczące praktycznego zastosowania norm (np. Eurokodu 2) i teorii żelbetu;
  • wszelkiego rodzaju analizy konstrukcji żelbetowych narażonych na warunki pożarowe; oceny odporności ogniowej konstrukcji; projektowanie konstrukcji z uwagi na warunki pożarowe; oceny stanu technicznego konstrukcji po pożarze;
  • ocena możliwości modernizacji technicznej i nadbudowy budynków wielkopłytowych.

Zakres usług naukowo-badawczych proponowanych przez Zespół Konstrukcji Metalowych:

  • ekspertyzy naukowo-techniczne dotyczące konstrukcji i fasad;
  • ocena przyczyn awarii i katastrof budowlanych;
  • wydawanie opinii technicznych na potrzeby instytucji państwowych i jednostek prywatnych;
  • opinie dotyczące oceny projektów dotyczących obiektów użyteczności publicznej, przemysłowych i specjalnych o konstrukcji metalowej, zespolonej i mieszanej;
  • opracowania dotyczące monitoringu konstrukcji;
  • nietypowe opracowania projektowe dotyczące konstrukcji, modernizacji oraz rewitalizacji obiektów o metalowych, zespolonych i mieszanych ustrojach nośnych;
  • nadzory przy realizacji obiektów budowlanych na etapach ich projektowania, wykonania i montażu.
Pozostałe jednostki w ramach Instytutu