Harmonogram składania dokumentów w procesie rekrutacji
na studia
na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

Studia stacjonarne I stopnia – rekrutacja na rok akademicki 2023/2024 na kierunek „Budownictwo”  oraz „Civil Engineering”na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Aby zostać przyjętym w poczet studentów ww. studiów Politechniki Warszawskiej należy spełnić następujące warunki:

  1. Zarejestrować się internetowo jako kandydat na studia i terminowo dokonać opłaty rekrutacyjnej.
  2. Przejść kwalifikację z wynikiem pozytywnym.
  3. Dostarczyć wymagane dokumenty w  terminie 4-5 września w godz. 9:00 – 15:00 (w Dziekanacie Wydziału Inżynierii Lądowej PW pok. 105). Należy pamiętać, że niezłożenie dokumentów do 5 września do godz. 15 oznacza rezygnację z udziału w rekrutacji.
  4. Odebrać zawiadomienie o wpisie na listę studentów (w systemie IRK).
  5. Złożyć ślubowanie studenckie (od 1 października 2023 r. będzie dostępne w USOSweb).

Kandydaci zagraniczni powinni się kontaktować z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.

Studia niestacjonarne I – rekrutacja na rok akademicki 2023/2024 na kierunek „Budownictwo” na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Aby zostać przyjętym w poczet studentów ww. studiów Politechniki Warszawskiej należy spełnić następujące warunki:

  1. Zarejestrować się internetowo jako kandydat na studia i terminowo dokonać opłaty rekrutacyjnej (w terminie 1-28 sierpnia 2023 r.).
  2. Dostarczyć wymagane dokumenty w  terminie 1 – 28 sierpnia 2023 r. w godz. 9:00 – 15:00 (Dziekanat Wydziału Inżynierii Lądowej PW pok. 105). Należy pamiętać, że niezłożenie dokumentów do 29 sierpnia do godz. 12 oznacza rezygnację z udziału w rekrutacji.
  3. W przypadku uruchomienia procedury kwalifikacyjnej – przejść ją z wynikiem pozytywnym.
  4. Odebrać zawiadomienie o wpisie na listę studentów (w systemie IRK).
  5. Złożyć ślubowanie studenckie (od 1 października 2023 r. będzie dostępne w USOSweb).

Kandydaci zagraniczni powinni się kontaktować z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.

Pytania dotyczące rekrutacji prosimy zgłaszać na adres: rekrutacja.budownictwo.il@pw.edu.pl telefon 22 234 6551 lub 22 234 6521.

Studia I stopnia

Osoby biorące udział w rekrutacji na studia I stopnia na kierunek Budownictwo i Civil Engineering na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej jeśli chcą zostać przyjęte na studia są zobowiązane do złożenia następujących dokumentów: 

  • oryginał świadectwa dojrzałości (do wglądu) wraz z kserokopią, 
  • dokument tożsamości (do wglądu) ,
    •  jeśli dokumenty będą składane przez pełnomocnika, musi On dodatkowo złożyć podpisane własnoręcznym podpisem przez kandydata upoważnienie oraz przedstawić do wglądu swój dowód tożsamości (zamiast dowodu kandydata),
  • 2 aktualne fotografie (zgodne z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych o wymiarach 35×45 mm) podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem, 
  • oryginał dyplomu potwierdzający uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika wraz z kserokopią (dotyczy osób, które zgłosiły w procesie zapisów chęć wykorzystania oceny z tego dyplomu), 
  • oryginał dyplomu/zaświadczenia laureata/finalisty olimpiady lub konkursu (jeżeli dany dokument jest brany pod uwagę w procesie kwalifikacji), 
  • certyfikat znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 (dotyczy zakwalifikowanych, którzy w wyniku deklaracji posiadania takiego certyfikatu, otrzymali za język obcy P=100 pkt.); lista uznawanych certyfikatów znajduje się na stronie internetowej PW w zakładce Rekrutacja,  
  • dokument świadczący o odpowiedniej znajomości języka angielskiego – dotyczy zakwalifikowanych na studia w języku angielskim z uwzględnieniem deklaracji posiadania takiego dokumentu. 

Jeżeli  kandydat chciałby skorzystać z możliwości uznania ocen z dyplomu technika lub punktów za certyfikat poświadczający znajomość języka obcego na poziomie B2 to zaleca się, przy składaniu dokumentów, okazanie oryginałów dokumentów i złożenie ich kserokopii.  

Informacje dotyczące dyplomów IB/EB, zagranicznych matur dostępne są na stronie Biura ds. Przyjęć na Studia. 

 

Studia II stopnia na kierunku Budownictwo oraz Budowa i Eksploatacja Infrastruktury Transportu Szynowego – wykaz dokumentów dostępny jest na stronie https://www.il.pw.edu.pl/ii-stopnia-magisterskie/

 

 

 

 

Dokumenty należy składać w pokoju 105w Gmachu Wydziału Inżynierii Lądowej PW al. Armii Ludowej 16 .

W przypadku pytań należy kontaktować się mailowo (rekrutacja.budownictwo.il@pw.edu.pl) lub telefonicznie (22 234 6565).

Studia niestacjonarne I stopnia

Przy przyjęciach na studia niestacjonarne na ogół nie stosuje się procedury kwalifikacyjnej (konkursowej) – przyjmowani są na studia wszyscy zgłaszający się kandydaci, uprawnieni do podjęcia studiów wyższych i spełniający wymogi formalne. Gdyby jednak liczba kandydatów na studia na danym kierunku przekroczyła liczbę dostępnych miejsc, może zostać uruchomiona procedura kwalifikacyjna, identyczna jak przy przyjęciach na studia stacjonarne.

Ewentualna decyzja o uruchomieniu procedury kwalifikacyjnej, dla danego kierunku studiów, zostanie ogłoszona po zakończeniu rejestracji kandydatów (początek września 2023 r.).

Kandydaci na studia niestacjonarne, po zarejestrowaniu się i wniesieniu opłaty, przekazują wymagane dokumenty w miejscach i terminach określonych przez Wydział prowadzący dany kierunek studiów – nie później niż w ostatnim dniu rejestracji.

Podstawę kwalifikacji stanowi suma punktów uzyskanych w wyniku egzaminu maturalnego z trzech przedmiotów: matematyki, języka obcego i przedmiotu do wyboru (uzależnionego od kierunku studiów). W procedurze kwalifikacyjnej stosowane są reguły opisane w zasadach rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia.

Dokumenty zostaną poświadczone za zgodność z oryginałem, przez przyjmujących dokumenty współpracowników Komisji Rekrutacyjnych. Oryginały potrzebne są jedynie do wglądu.

Dostarczone fotografie powinny być takie same, jak ta, która została załączona w formie elektronicznej do IKR.

Niezłożenie dokumentów w określonym terminie, bez względu na powód, oznacza rezygnację z podjęcia studiów.