![[Aktualizacja] Cykl webinariów PSWNA "Drogi samorządowe – budowa, utrzymanie, recykling, jakość" [Aktualizacja] Cykl webinariów PSWNA "Drogi samorządowe – budowa, utrzymanie, recykling, jakość"](https://www.il.pw.edu.pl/wp-content/uploads/2021/02/pswna.png)
[Aktualizacja] Cykl webinariów PSWNA "Drogi samorządowe – budowa, utrzymanie, recykling, jakość"
PSWNA we współpracy z wydawnictwem Elamed (wydawcą m.in. magazynu Autostrady, Mosty oraz Kruszywa) organizuje cykl webinariów zatytułowany „Drogi samorządowe – budowa, utrzymanie, recykling, jakość”.
- Budowa
(25-02-2021) - Utrzymanie
(18-03-2021)– Eksperci PSWNA doradzą jak prawidłowo dobrać technologię utrzymaniową uwzględniając specyfikę uszkodzeń nawierzchni. Omówione zostaną praktyczne zasady wykonania napraw i remontów przy użyciu różnych technologii: z zastosowaniem emulsji asfaltowych – „na zimno” jak i tradycyjnych z lepiszczem asfaltowym – „na gorąco”. Przybliżone zostaną aspekty techniczne zarówno technologii do napraw cząstkowych jak również powierzchniowych. Recykling (08-04-2021)– W ostatnim czasie w Polsce trwają prace nad dostosowaniem regulacji prawnych celem umożliwienia jak najszerszego zastosowania materiału z recyklingu, tj. destruktu asfaltowego do budowy dróg. Eksperci z PSWNA, którzy są aktywnie zaangażowani w ten proces przedstawią aktualne uwarunkowania prawne w tym aspekcie. Ponadto omówione zostaną
specjalistyczne technologie z wykorzystaniem destruktu asfaltowego bezpośrednio na budowie – „in situ” z użyciem emulsji i lepiszczy asfaltowych jak również w wytwórniach mieszanek bitumicznych.- Jakość (29-04-2021) – Eksperci PSWNA przedstawią przykłady jak poprzez przygotowanie właściwej dokumentacji można uzyskać sukces na budowie i do czego mogą doprowadzić błędne zapisy w dokumentach. Przybliżona zostanie praktyczna wiedza na temat najważniejszych czynników wpływających na jakość podczas wykonywania nawierzchni w technologii asfaltowej „na gorąco” oraz w technologiach emulsyjnych. Przedstawione zostaną cenne wskazówki na temat warunków utrzymania dobrej jakości podczas produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych z granulatem asfaltowym.
Terminarz spotkań oraz opisy programów zaleźć można pod adresem: www.drogi-samorzadowe.pl