Projekt w ramach konkursu SONATA-17
pt.: „Numeryczne i doświadczalne kształtowanie innowacyjnej struktury warstwowej na bazie drewna z rdzeniem z modułów tensegrity” poszukuje doktoranta – stypendysty

NAZWA STANOWISKA: Doktorant – stypendysta
LICZBA STANOWISK: 1
NAZWA JEDNOSTKI: Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Warszawska
MIASTO: Warszawa
LINK DO STRONY WWW JEDNOSTKI: https://www.il.pw.edu.pl/
WYMAGANIA:
  • student słuchacz studium doktoranckiego lub student szkoły doktorskiej w rozumieniu ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym,
  • bardzo dobre wyniki w nauce na studiach magisterskich na kierunku Budownictwo lub w dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport,
  • zainteresowania badawcze w obszarze konstrukcji drewnianych oraz konstrukcji inteligentnych typu tensegrity, szczególnie w zastosowaniu do kształtowania płyt lub powłok.
  • doświadczenie w realizacji badań numerycznych konstrukcji prętowych, w szczególności tensegrity (np. w pracy dyplomowej, doświadczenie zawodowe, udział w projektach itp.)
  • kompetencje w zakresie automatyzacji procesu modelowania numerycznego, przez zastosowanie programów do obliczeń symbolicznych takich jak Wolfram Mathematica,
  • kompetencje w zakresie programowania (np. Python, C++, C#),
  • umiejętność modelowania metodą elementów skończonych w programie Abaqus,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2.
OPIS ZADAŃ: Stypendysta będzie brał udział w realizacji projektu w ramach konkursu SONATA-17 pt.: „Numeryczne i doświadczalne kształtowanie innowacyjnej struktury warstwowej na bazie drewna z rdzeniem z modułów tensegrity”.

Cel projektu: opracowanie elementu konstrukcyjnego, wykonanego w technologii płyt warstwowych, którego własności podatne są na sterowanie przed i po jego wbudowaniu. Projekt zakłada opracowanie narzędzi pozwalających na opis matematyczny struktury, w oparciu o badania doświadczalne.

Opis zadań:

• Dobór modeli matematycznych do opisu elementów wykonanych z materiałów drewnopochodnych i ich implementacja w metodzie elementów skończonych oraz w autorskich kodach.
  • Badanie własności mechanicznych elementów wykonanych z materiałów drewnopochodnych.
  • Opracowanie i sformułowanie modelu matematycznego płyty warstwowej oraz jego kalibracja w oparciu o badania doświadczalne.
  • Dobór struktury tensegrity do zastosowania w strukturze warstwowej.
  • Bieżące zarządzanie i archiwizacja danych zgodnie z planem zarządzania danymi w projekcie.
  • Współtworzenie manuskryptów publikacji na podstawie uzyskanych wyników badań.
TYP KONKURSU NCN: SONATA-17
GRUPA NAUK: ST
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 31.07.2022r.
FORMA SKŁADANIA OFERT:   Pocztą elektroniczną na adres: jan.pelczynski@pw.edu.pl. W tytule wiadomości należy podać „SONATA-17 – stypendysta NCN”. Zgłoszenia zawierające komplet dokumentów powinny zostać dostarczone do dnia 31. lipca 2022 roku, do godziny 23.59.
WARUNKI ZATRUDNIENIA:
  • Umowa o stypendium naukowe od dnia 1. września 2022.
  • Stypendium jest przyznawane zgodnie z zasadami zawartymi w Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych NCN wprowadzonych uchwałą Rady Narodowego Centrum Nauki nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.
  • Stypendium naukowe w wysokości 1000 zł miesięcznie na okres 36 miesięcy.
DODATKOWE INFORMACJE:  Forma składania ofert: pocztą elektroniczną na adres: jan.pelczynski@pw.edu.pl. W tytule wiadomości należy podać „SONATA-17 – stypendysta NCN”. Zgłoszenia zawierające komplet dokumentów powinny zostać dostarczone do dnia 31. lipca 2022 roku, do godziny 23.59.

Wymagane dokumenty:

• CV z uwzględnieniem wykazu osiągnięć zgodnym z § 3. pkt 12 „Regulamin przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” (załącznik do uchwały Rady NCN nr 25/2019 z dnia 14 marca 2019 r.), w tym wykaz i opis:
    • dorobku naukowego kandydata, w tym publikacji w renomowanych wydawnictwach/czasopismach naukowych,
    • osiągnięć wynikających z prowadzenia badań naukowych, stypendiów, nagród oraz doświadczenia naukowego zdobytego w kraju lub za granicą, warsztatów i szkoleń naukowych, udziału w projektach badawczych,
    • kompetencji do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym.
  • skan dyplomu studiów magisterskich,
  • zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studenta szkoły doktorskiej,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. 2002 nr 101 poz. 926 ze zm.).

Komisja konkursowa po zebraniu ofert przeprowadzi kwalifikację kandydatów na podstawie złożonych dokumentów zgodnie z regulaminem dla konkursów NCN. Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach konkursu pocztą elektroniczną niezwłocznie po rozstrzygnięciu konkursu.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo:

• do przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami, którzy w wyniku kwalifikacji zostali ocenieni najwyżej (o terminie ewentualnej rozmowy wybrani kandydaci zostaną poinformowani pocztą elektroniczną lub telefoniczne),
  • do możliwości nie rozstrzygnięcia konkursu.

Ogłoszenie w bazie NCN:https://www2.ncn.gov.pl/baza-ofert/?akcja=wyswietl&id=191208

Aktualizacja:

W ramach konkursu na stanowisko Doktorant – stypendysta w projekcie pt.: „Numeryczne i doświadczalne kształtowanie innowacyjnej struktury warstwowej na bazie drewna z rdzeniem z modułów tensegrity” (SONATA-17), wyłoniono zwycięzcę, którą jest mgr inż. Kamila Martyniuk-Sienkiewicz.