Maraton BIM i „AKADEMIK MARZEŃ”

W dniach 9-11.05.2022 r. zespół Politechniki Warszawskiej wziął udział w Maratonie BIM, którego częścią była prezentacja projektu konkursowego – „AKADEMIK MARZEŃ”.
Maraton BIM odbył się w ramach I edycji Konkursu „DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ” – „AKADEMIK MARZEŃ”, który jest zorganizowany dzięki współpracy Builder Polska oraz Stowarzyszenia Producentów Betonów.
W konkursie bierze udział Zespół projektowy Politechniki Warszawskiej w składzie:
Wydział Architektury: Marta Nawrocka, Mikołaj Niewęgłowski,
Wydział Inżynierii Lądowej: Artur Fushtei, Rafał Konert,
Opiekunowie: dr inż. Arch. Anna Tofiluk (WA), dr inż. Piotr Knyziak (WIL).

Poniżej zamieszczone zostały plansze konkursowe projektu naszego zespołu.

AkademikMarzenPW-Plansze

ZADANIE KONKURSOWE

KONKURS „DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ” PREFABRYKACJI BETONOWEJ I BETONU KOMÓRKOWEGO W ARCHITEKTURZE I BUDOWNICTWIE – EDYCJA I „AKADEMIK MARZEŃ”. Zadaniem uczestników Konkursu SPB jest „Projekt koncepcyjny architektoniczno-inżynierski współczesnego akademika marzeń w wybranej lokalizacji”, uwzględniający zastosowanie dwóch podstawowych technologii: prefabrykacji betonowej oraz autoklawizowanego betonu komórkowego (ABK). Wręczenie nagrody Grand Prix i prezentacja nagrodzonej pracy przez zwycięski zespół odbędzie się podczas Konferencji SPB w terminie 11-12.10.2022r. Materiały z wydarzenia, projekty wszystkich zespołów ukażą się na stronie i w wydawnictwach Builder Polska.

W trakcie Maratonu nasz zespół wziął udział również we współzawodnictwie wykorzystującym wiedzę w zakresie optymalizacji geometryczno-materiałowej. Zadanie polegało na zbudowaniu jak najwyższej konstrukcji z 20 kartek papieru w formacie A4 i taśmy klejącej. Wygraliśmy! Poniżej kilka zdjęć naszej konstrukcji i wyniki rywalizacji (PW, zespół nr 7).