Uwolnij Złomka ‐ Pomóżmy uczniom wykluczonym cyfrowo

Uwolnij Złomka ‐ Pomóżmy uczniom wykluczonym cyfrowo

Połączyliśmy siły z Fundacją Sarigato (projekt Hakersi) oraz inicjatywą “Uwolnij Złomka” i w ramach akcji przekazywania sprzętu chcemy dla uczniów wykluczonych cyfrowo – marzących za kilka lat podjąć studia – zrobić coś dobrego.

  • W ramach projektu jest prowadzona zbiórka sprzętu komputerowego – w holu Gmachu Głównego PW znajduje się specjalny kontener na “złomki”, czyli wysłużone, ale nadal sprawne laptopy/PC, z których będą mogli skorzystać uczniowie. Nawet jeśli okaże się, że darowany komputer nie jest w pełni sprawny, może być naprawiony lub posłużyć jako “dawca podzespołów”. Poza komputerami przyjmujemy również monitory, zestawy słuchawkowe i nowe dyski twarde. Sprzęt będzie przyjmowany do 31 stycznia 2021 r.
  • Wszystkich studentów, którzy chcieliby włączyć się do akcji i pomóc w przygotowaniu sprzętu elektronicznego przekazanego przez darczyńców, zachęcamy do dołączenia do grupy wolontariuszy. Do zadań pomocników będzie należało m.in. naprawianie, instalowanie i czyszczenie komputerów w lokalach przy ul. Kieleckiej 42 lub ul. Wiśniowej 48. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod tym adresem.

Zachęcamy do włączenia się do zbiórki i Wasze wsparcie.
Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie organizatorów.