[Aktualizacja] Studencki Nobel

[Aktualizacja] Studencki Nobel

Aktualizacja

Piotr Araszkiewicz z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, Hubert Graczyk z Wydziału Elektrycznego oraz Mateusz Frydrych z Wydziału Inżynierii Lądowej zostali finalistami tegorocznej edycji konkursu Studencki Nobel i mają szansę na zdobycie statuetki w kategorii Nauki Techniczne.

Mateusz Frydrych – student Wydziału Inżynierii Lądowej, specjalność Mosty i Budowle Podziemne.

Założyciel i przewodniczący Koła Naukowego Geoinżynierii na WIL PW. Jest reprezentantem Polski w międzynarodowych zawodach konstruktorskich w konkurencji „Future Skills BIM” w Kazaniu oraz koordynatorem zespołu projektowego w projekcie badawczym przy udziale NCBiR. Jest również zaangażowany w kilka projektów badawczych na szczeblu międzynarodowym. Uczestniczył także jako inżynier w budowaniu najwyższego budynku w Europie – Varso Tower. Jednym z jego wielu osiągnięć jest praca dotycząca analizy konstrukcji mostu im. Ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie uznana za najlepszą w swojej kategorii w konkursie „Wyzwania Młodego Inżyniera” magazynu Builder. Sam o sobie mówi, że jest entuzjastą łączenia teorii z praktyką, inżynierem z pasji, który kocha naukę, motocykle i konstruowanie gitar elektrycznych.

 

Więcej informacji o pozostałych finalistach z PW:
https://pw.edu.pl/Aktualnosci/Studencki-Nobel-2021

Finał konkursu odbędzie się maju.

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach: naukowych, artystycznych, społecznych.

Rok temu mieliśmy dwoje finalistów z PW. Ostatecznie laureatem został Juliusz Bojarczuk z Wydziału EiTI.

Więcej informacji:
https://www.studenckinobel.info/  i
https://www.facebook.com/StudenckiNobelpl/

Czas na zgłoszenia:
do 31 marca