Studenci WIL ponownie startują w tureckim konkursie DE&CO

Studenci z Koła Mostowców Politechniki Warszawskiej po raz kolejny zakwalifikowali się do drugiego etapu prestiżowego konkursu na most stalowy DE&CO! Organizowany przez Boğaziçi University Construction Club, konkurs jest prawdziwym wyzwaniem dla młodych inżynierów z całego świata. Nasi studenci będą jedynymi reprezentantami Polski na tym wydarzeniu.

Uczestnicy wykonali projekt mostu stalowego, o rozpiętości około 6 m wykonanego w konstrukcji łukowej. Będzie on oceniany w 5 kategoriach:

• Wygląd i oryginalność
  • Czas składania
  • Ugięcia od przykładanych sił
  • Waga
  • Zgodność z zasadami konkursu

Kształt mostu został tak dobrany, by skrajnia pod mostem pomieściła skrzynię o wysokości 75 cm i szerokości 2 m, a całkowita wysokość konstrukcji nie przekraczała 2 m. Każda część, z której będzie złożony most (z wyjątkiem podpór) nie mogła przekroczyć 120x25x25 cm i wagi 7 kg. Przy projektowaniu drużyna musiała również uwzględnić maksymalną wagę wynoszącą 300 kg.

Drugi etap konkursu odbędzie się na Uniwersytecie Boğaziçi, gdzie studenci będą mieli okazję zaprezentować swoją konstrukcję i poddać ją próbie obciążenia. To będzie moment prawdy, ale wszyscy są pewni, że konstrukcja zrobi wrażenie na jury.

Skład tegorocznego zespołu Kartal1: Piotr Ambrochowicz, Daniel Stefanowicz, Oleg Lagonda, Mateusz Rajda i Alicja Wolf

Odwiedź KNM w mediach społecznościowych:

Facebook: www.facebook.com/mostowcy
Instagram: www.instagram.com/knm_pw