Studenci WIL na 12 edycji Hall of the Year Academic 2024!

Studenci Koła Naukowego Konstrukcji Metalowych będą reprezentować Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej na międzynarodowym konkursie Hall of the Year Academic 2024. Konkurs jest organizowany przez Wydział Inżynierii Lądowej CTU w Pradze. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Dziekana Wydziału oraz Czeskiej Izby Inżynierów i Techników Dyplomowanych (ČKAIT).

Nasi studenci stanęli przed zadaniem zaprojektowania oraz zbudowania modelu fragmentu konstrukcji hangaru lotniczego. Konstrukcja została w całości wykonana z profili drewnianych o maksymalnych przekrojach 10x10mm. Hangar mierzy 1,25 m wysokości oraz 1,85 m rozpiętości.

Geometria hangaru została tak dobrana aby skrajnia pod mostem mogła obejmować obszar chroniony oraz umożliwić „przelot” samolotu akrobacyjnego. Strefa chroniona to trapez o wysokości 100cm oraz długości dwóch podstaw: 72 cm; 21,8 cm. Wyzwaniem dla członków koła było nie przekroczenie maksymalnej wagi modelu, która wynosi 1 kg.

Model będzie poddany dwóm próbom:

• Próba 1: obciążenie konstrukcji ośmioma ciężarkami o masie 235,8 g
  • Próba 2: obciążenie graniczne, przy którym model ulegnie zniszczeniu.

Wyłonienie zwycięzcy odbędzie się na podstawie odzwierciedlenia skuteczności modelu – stosunek całkowitej masy ostatecznego obciążenia do całkowitej masy modelu.

Członkowie Koła Naukowego Konstrukcji Metalowych chcieli złożyć serdeczne podziękowania uczelni oraz Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa za wsparcie finansowe, dzięki któremu powstał model konstrukcji hangaru.