Studenci WIL jadą na konkurs DE&CO’23

Studenci z Koła Mostowców zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu na most stalowy DE&CO’23, którego organizatorem jest Boğaziçi University Construction Club. Jako jedyne zespoły z Polski będą reprezentować Politechnikę Warszawską na konkursie w Turcji.

W pierwszym etapie zadaniem uczestników było zaprojektowanie mostu stalowego o rozpiętości 6 m mierzonej od wewnętrznej strony podpór. Skrajnia pod mostem musiała zmieścić skrzynkę o wysokości 75 cm i szerokości 2 m, a sama konstrukcja nie mogła być wyższa niż 2 m. Wymaganym materiałem konstrukcyjnym była stal St37 zgodna z niemiecką normą DIN. Konstrukcja mostu składa się z części, które (oprócz podpór) gabarytem nie mogły przekroczyć 120x25x25 cm i ważyć więcej niż 7 kg (masa całkowita mostu nie mogła przekroczyć 300 kg).

Drugi etap konkursu odbędzie się na Uniwersytecie Boğaziçi w Turcji. Zadaniem uczestników będzie prezentacja oraz złożenie samodzielnie zaprojektowanych mostów. Następnie konstrukcja zostanie obciążona w dwóch etapach: poziomym ciężarem 25 kg przyłożonym centralnie do boku konstrukcji przy jednoczesnym pionowym obciążaniu 35 kg, a następnie pionowym ciężarem 1250 kg. Oceniana będzie: estetyka, unikalność, czas składania, przemieszczenie pionowe, przemieszczenie poziome oraz masa mostu.

Studenci podołali zadaniu, stosując dwa różne podejścia, skupili się na innych aspektach konstrukcji. Prezentujemy zespoły i ich mosty:

Most Beautiful w składzie: Maciej Siemionko, Edgar Maciejewski, Mateusz Rajda, Paweł Pachla i Radosław Szarwiło. Zespół postawił na minimalizację czasu montażu i lekkość konstrukcji.

Kartal 7 w składzie: Michał Pawłowski, Julia Czaplicka, Karol Urbańczyk, Mateusz Frydrycki i Piotr Ambrochowicz. Zespół postawił na sprawdzoną konstrukcję łukową, minimalizację ugięcia oraz estetykę.

Odwiedź KNM w mediach społecznościowych:
Instagram: www.instagram.com/knm_pw
Facebook: www.facebook.com/mostowcy