Projekt w ramach konkursu SONATA-18
pt.: „Badania numeryczne i doświadczalne gradientowych metamateriałów tensegrity o ekstremalnych własnościach mechanicznych” poszukuje doktoranta – stypendysty

NAZWA STANOWISKA: Doktorant – stypendysta
LICZBA STANOWISK: 1
NAZWA JEDNOSTKI: Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Warszawska
MIASTO: Warszawa
LINK DO STRONY WWW JEDNOSTKI: https://www.il.pw.edu.pl/
WYMAGANIA:
  • Student słuchacz studium doktoranckiego lub student szkoły doktorskiej w rozumieniu ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym.
  • Bardzo dobre wyniki w nauce na studiach magisterskich na kierunku Budownictwo lub w dyscyplinie Inżynieria Lądowa i Transport.
  • Zainteresowania badawcze w obszarze teorii konstrukcji i struktur inteligentnych typu tensegrity, szczególnie w zastosowaniu do kształtowania metamateriałów.
  • Doświadczenie w realizacji badań numerycznych konstrukcji prętowych, w szczególności tensegrity (np. w pracy dyplomowej, doświadczenie zawodowe, udział w projektach itp.).
  • Kompetencje w zakresie automatyzacji procesu modelowania numerycznego, przez zastosowanie programów do obliczeń symbolicznych takich jak Wolfram Mathematica.
  • Kompetencje w zakresie programowania (np. Python, C++, C#).
  • Umiejętność modelowania metodą elementów skończonych w programie Abaqus.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie min. B2.
OPIS ZADAŃ: Stypendysta będzie brał udział w realizacji projektu w ramach konkursu SONATA-18 pt.: „Badania numeryczne i doświadczalne gradientowych metamateriałów tensegrity o ekstremalnych własnościach mechanicznych”.

Cel projektu: opracowanie i przebadanie metamateriałów tensegrity o funkcyjnej gradacji własności, wykazujących ekstremalne własności mechaniczne, biorąc pod uwagę ich potencjalne zastosowanie w budownictwie.

Opis zadań:

• Opracowanie algorytmu służącego do wyznaczania ekstremalnych własności mechanicznych gradientowych metamateriałów tensegrity i jego implementacja w autorskich kodach.
  • Poszukiwanie formy gradientowych metamateriałów tensegrity przeznaczonych do stosowania w budownictwie.
  • Analiza numeryczna metamateriałów tensegrity przy użyciu opracowanego algorytmu.
  • Bieżące zarządzanie i archiwizacja danych zgodnie z planem zarządzania danymi w projekcie.
  • Współtworzenie manuskryptów publikacji na podstawie uzyskanych wyników badań.
TYP KONKURSU NCN: SONATA-18
GRUPA NAUK: ST
TERMIN SKŁADANIA OFERT: 31 lipca 2023, 00:00
FORMA SKŁADANIA OFERT:   Pocztą elektroniczną na adres: anna.zawadzka@pw.edu.pl. W tytule wiadomości należy podać „SONATA-18 – stypendysta NCN”. Zgłoszenia zawierające komplet dokumentów powinny zostać dostarczone do dnia 31 lipca 2023 roku, do godziny 23:59
WARUNKI ZATRUDNIENIA:
  • Umowa o stypendium naukowe od dnia 1 września 2023.
  • Stypendium jest przyznawane zgodnie z zasadami zawartymi w Regulaminie przyznawania stypendiów naukowych NCN wprowadzonych uchwałą Rady Narodowego Centrum Nauki nr 124/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r.
  • Stypendium naukowe w wysokości 4000 zł miesięcznie na okres 6 miesięcy.
DODATKOWE INFORMACJE:  Forma składania ofert: pocztą elektroniczną na adres: anna.zawadzka@pw.edu.pl. W tytule wiadomości należy podać „SONATA-18 – stypendysta NCN”. Zgłoszenia zawierające komplet dokumentów powinny zostać dostarczone do dnia 31 lipca 2023 roku, do godziny 23:59.

Wymagane dokumenty:

• CV z uwzględnieniem wykazu osiągnięć zgodnym z § 3. pkt 12 „Regulamin przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki” (załącznik do uchwały Rady NCN nr 124/2022 z dnia 1 grudnia 2022 r.), w tym wykaz i opis:
    • dorobku naukowego kandydata, w tym publikacji w renomowanych wydawnictwach/czasopismach naukowych,
    • osiągnięć wynikających z prowadzenia badań naukowych, stypendiów, nagród oraz doświadczenia naukowego zdobytego w kraju lub za granicą, warsztatów i szkoleń naukowych, udziału w projektach badawczych,
    • kompetencji do realizacji określonych zadań w projekcie badawczym.
  • skan dyplomu studiów magisterskich,
  • zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studenta szkoły doktorskiej,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych treści: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. 2002 nr 101 poz. 926 ze zm.).

Komisja konkursowa po zebraniu ofert przeprowadzi kwalifikację kandydatów na podstawie złożonych dokumentów zgodnie z regulaminem dla konkursów NCN. Kandydaci zostaną poinformowani o wynikach konkursu pocztą elektroniczną niezwłocznie po rozstrzygnięciu konkursu.

Komisja Konkursowa zastrzega sobie prawo:

• do przeprowadzenia rozmowy z wybranymi kandydatami, którzy w wyniku kwalifikacji zostali ocenieni najwyżej (o terminie ewentualnej rozmowy wybrani kandydaci zostaną poinformowani pocztą elektroniczną lub telefoniczne),
  • do możliwości nie rozstrzygnięcia konkursu.

Ogłoszenie w bazie NCN:https://www2.ncn.gov.pl/baza-ofert/?akcja=wyswietl&id=197101

[AKTUALIZACJA]

W ramach konkursu na stanowisko Doktorant – stypendysta w projekcie pt.: „Badania numeryczne i doświadczalne gradientowych metamateriałów tensegrity o ekstremalnych własnościach mechanicznych” (SONATA-18), wyłoniono zwycięzcę, którym jest: mgr inż. Kamila Martyniuk-Sienkiewicz.