Oprogramowanie IDEA StatiCa dla WIL

Miło nam poinformować, że Politechnika Warszawska – Wydział Inżynierii Lądowej nawiązała współpracę z firmami IDEA StatiCa oraz Construsoft w zakresie nauczania projektowania konstrukcji z wykorzystaniem oprogramowania IDEA StatiCa Connection, IDEA StatiCa Member oraz IDEA StatiCa Detail. Zajęcia oferowane będą jako wybieralne w ramach przedmiotu Automatyzacja Projektowania Konstrukcji z elementami BIM (Moduł 3) na studiach magisterskich. Zajęcia poprowadzą pracownicy Zespołu Konstrukcji Betonowych we współpracy z inżynierami firmy Construsoft Sp. z o.o., oficjalnego dystrybutora oprogramowania IDEA StatiCa w Polsce. Studenci nauczą się projektować konstrukcje stalowe w zakresie szczegółowego modelowania węzłów w systemie CBFEM (Component-Based Finite Element Method) oraz tworzenia i obliczania powłokowych modeli konstrukcji przy zastosowaniu nowoczesnego podejścia GMNIA. W zakresie konstrukcji żelbetowych studenci nauczą się przy pomocy metody CSFM (Compatible Stress Field Method) obliczać i detalować m.in. ściany, belki z otworami oraz naroża ram.