Nie żyje mgr inż. Tadeusz Grzybowski

Starszy Wykładowca PW

mgr inż. TADEUSZ GRZYBOWSKI

1932 – 2023

Z żalem informujemy o śmierci naszego kolegi mgr inż. Tadeusza Grzybowskiego,
starszego wykładowcy w Zakładzie Budownictwa Ogólnego.

Msza Święta odbędzie się w kościele Św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach ul. Powązkowska 14
w dniu 15.05.2023 r. o godz. 14:00.

Koledzy i koleżanki z ZBO

„Tadeusza poznałem w 1950 roku, kiedy to zaczynaliśmy studia na Wydziale Inżynierii naszej Politechniki. Znaleźliśmy się w jednej grupie studenckiej i tak się złożyło, że kolegowaliśmy przez cały okres studiów. Na zakończenie studiów napisaliśmy razem pracę magisterską u profesora Żenczykowskiego. Poziom tej pracy prof. Żenczykowski ocenił jako poziom pracy kandydackiej (co w czasach PRL było odpowiednikiem pracy doktorskiej) i przedstawił nas jako kandydatów do studiów w Moskwie! Tadeusz był już w tym czasie asystentem Katedry Budownictwa Ogólnego a mnie profesor przyjął do Katedry po obronie pracy. Od tego czasu pracowaliśmy razem w Katedrze pod kierunkiem profesora Żenczykowskiego a po jego przedwczesnej śmierci pod kierunkiem profesorów Michniewicza a wreszcie Nejmana.

Tadeusz niewątpliwie był niezwykle utalentowanym i wybitnym dydaktykiem jak też zdolnym inżynierem. Był autorem kilkudziesięciu ekspertyz budowlanych. Poza uczelnią pracował w Spółdzielczości Mieszkaniowej jak też w paru Przedsiębiorstwach Budowlanych.

Wspominam Go jako prawdziwego przyjaciela, człowieka o wybitnej inteligencji, o wyjątkowym poczuciu humoru i życzliwego otoczeniu. Rozmawialiśmy po raz ostatni, gdy zadzwonił ze Szpitala Praskiego.”

prof.  Jerzy A. Starczewski