Damian CzykierDamian Czykier – student naszego Wydziału reprezentuje Polskę na trwających Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Świetnie poradził sobie w eliminacjach biegu na 110 metrów przez płotki, z czasem 13,63 sekundy zakwalifikował się do olimpijskiego półfinału, po którym z czasem 13,50 sekundy został sklasyfikowany na 14 pozycji.  Gratulujemy !

Kwalifikację olimpijską uzyskał zdobywając dwa złote medale mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Wraz z kolegami wygrał tam sztafetę 4x100 metrów, a następnie bieg na 110 metrów przez płotki z wynikiem 13,35 s.

Damian Czykier z czasem 13,40 s zajął czwarte miejsce w finale biegu na 110 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Amsterdamie, które odbyły się w lipcu br.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Wywiad z Olimpijczykiem dostępny na oficjalnym blogu Politechniki Warszawskiej >>