Z przyjemnością informujemy, że Zespół Inżynierii Komunikacyjnej wykonał dokumentację projektową dla trzech dużych przedsięwzięć inwestycyjnych Warszawy, które ubiegały się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej:

(1) Budowa II linii metra wraz z zakupem taboru – etap III (ZIK wykonał całość dokumentacji);

(2) Budowa tramwaju na Gocław w Warszawie wraz z zakupem taboru (ZIK wykonał model transportowy inwestycji i prognozy przewozów);

(3) Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa wraz z zakupem taboru oraz infrastrukturą towarzyszącą (ZIK wykonał model transportowy inwestycji i prognozy przewozów).

Projekt dot. metra obejmował dokończenie II linii tj. budowę trzech stacji na Targówku, trzech stacji na Bemowie, stacji postojowej STP Mory i zakup 17 pociągów. Projekty tramwajowe objęły łącznie 16 km tras i zakup 86 nowych tramwajów Wartość całkowita trzech wykonywanych projektów wyniosła 5 mld 151 mln zł !!!

W dniu 3.10.2017 r. projekty zakończyły się sukcesem. Zostały zaakceptowane przez CUPT i Ministerstwo Rozowju, a władze Warszawy podpisały umowy na dofinansowanie tych projektów z Unii Europejskiej. Wartość dofinansowania uzyskanego na podstawie opracowanej dokumentacji wyniosła 2 mld 569 mln zł.

Informacja na ten temat pojawiły się w mediach np.: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22460394,komunikacja-w-warszawie-dwa-miliardy-na-metro-tramwaj-do-wilanowa.html#BoxLokWawLink

Progonza ruchu dla Warszawy

Początek strony