EN The Trail by VINCI Construction Edition 2020 intro

Zachęcamy Wszystkich Studentów do udziału w konkursie The Trail by VINCI Construction.

Studenci WIL mają już sukcesy w poprzednich odsłonach konkursu!

Prosimy o zapoznanie się z listem pana Jerzego Werle prezesa Zarządu Warbud SA kierowanym do dziekana WIL PW z zaproszeniem dla studentów naszego wydziału do konkursu organizowanego przez macierzystą spółkę o zasięgu międzynarodowym Vinci Construction.

Prosimy też o obejrzenie materiałów informacyjnych.

Serdecznie zapraszam na spotkanie robocze z przedstawicielami firmy Warbud S.A, które moze zainspirować Państwa do udziału w konkursie i nie tylko ;)

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 21 października o godzinie 12.15 na WIL PW.

 

 

 

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

odbyła się w dniu 2 października 2019 r. w Małej Auli GG PW.

Wykład inauguracyjny pt.KIERUNKI ROZWOJU MOSTOWNICTWA - ŚWIAT I POLSKA”

wygłosił prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski

 

Wykład inauguracyjny znajduje się tutaj

Uprzejmie zapraszamy do zapoznanie się z relacją fotograficzną z uroczystości. Autorem wszystkich zdjęć jest Krystian Dobuszyński.

 

konkurs inż

KONKURS DLA MŁODYCH INŻYNIERÓW

Konkurs dla Młodych Inżynierów to jeden z najpoważniejszych konkursów dedykowanych studentom oraz młodym absolwentom budownictwa. Konkurs wspiera studentów wydziałów budownictwa oraz młodych inżynierów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczestnicy wgrywają swoje prace konkursowe na specjalnie przygotowaną platformę. Autorzy prac zakwalifikowanych do II etapu konkursu osobiście prezentują swoje projekty. Konkurs ma charakter otwarty i ogólnopolski. Mogą brać w nim udział osoby pełnoletnie będące studentami I oraz II stopnia studiów o kierunku architektura lub architektura i urbanistyka oraz budownictwo uczelni państwowych oraz prywatnych, a także absolwenci tych kierunków niezależnie od miejsca zatrudnienia, pod warunkiem, że nie ukończyli 35. roku życia. Kapitułę konkursu tworzą wybitni polscy architekci i inżynierowie o uznanym dorobku twórczym.

ZADANIE: WYZWANIE MŁODEGO INŻYNIERA

Projekt koncepcyjny stanowiący dla autora (autorów) wyzwanie i będący autorską propozycją rozwiązania zdefiniowanego wyzwania inżynierskiego.

Więcej: http://builder4future.pl/2018/07/27/farko-partnerem-projektu-made-in-malopolska/

ZADANIE WSPÓLNE ARCHITEKTONICZNO–INŻYNIERSKIE:
PROJEKT, KTÓRY ŁĄCZY. ŁĄCZY NAS KOLEJ

Projekt koncepcyjny przystanku kolejowego z budynkiem dworca wraz z infrastrukturą towarzyszącą w przyjętej przez siebie lokalizacji w małej miejscowości. Zakres projektu powinien obejmować część architektoniczno-budowlaną, konstrukcyjną i instalacyjną. Obiekt powinien spełniać wymogi dostępności dla wszystkich użytkowników.

Więcej: http://builder4future.pl/2019/08/26/zadanie-konkursowe-dla-mlodych-architektow-i-inzynierow-zadanie-wspolne/

Do wygrania nagrody pieniężne (sprawdź: http://builder4future.pl/wp-content/uploads/2019/07/NAGRODY-G%C5%81%C3%93WNEai-1.pdf) oraz promocja najlepszych projektów na łamach miesięcznika „Builder”. Termin nadsyłania prac upływa 9 lutego 2020.

4 Future Day slider

4 FUTURE DAY – DZIEŃ MŁODEGO ARCHITEKTA I INŻYNIERA

 

Już 21 października 2019 r. od godziny 9:00 w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy, odbędą się ogólnopolskie bezpłatne warsztaty  4FUTUREDAY – Dzień Młodego Architekta i Młodego Inżyniera.

 

Całodniowe warsztaty przeznaczone są dla studentów oraz absolwentów uczelni technicznych wiążących swoją przyszłość z budownictwem lub architekturą. Inauguracyjne warsztaty odbędą się w sali premierowej Multikina, a we foyer Multikina będą się odbywały konsultacje z architektami i doradcami technicznymi firm – Partnerami programów Builder for the Young Architects oraz Builder for the Young Engineers w zakresie projektowania oraz zastosowania materiałów i technologii dla budownictwa i architektury. Podczas wydarzenia młodzi architekci i inżynierowie otrzymają odpowiedź na pytania:


– Jakie są trendy w sektorze budownictwa?
– Jak wyglądał rynek pracy i poszukiwania w przeszłości?
– Jaka jest obecna rzeczywistość rynku pracy dla inżynierów i architektów?
– Jak wygląda sytuacja na rynku pracy?
– Jak rozpocząć budowanie kariery?
– Jak szukać pracy? Praktyczne wskazówki.

Podczas 4 Future Day odbędzie się także bezpłatne szkolenie BIM, w ramach którego uczestnicy poznają BIM, jako otwartą platformę, dającą możliwość współpracy obydwu środowisk – inżynierów budownictwa oraz architektów. W ramach warsztatów odbędą się ćwiczenia z poszczególnych obszarów dotyczących współpracy projektowej:

  • architektura i konstrukcja,
  • koordynacja międzybranżowa,
  • wykorzystanie komponentów BIM.

Za udział w 4 Future Day oraz w warsztatach BIM każdy uczestnik otrzyma dwa imienne certyfikaty. Warto zabrać ze sobą cv, ponieważ we foyer Multikina będzie można odwiedzić strefę kariery.

PROGRAM WYDARZENIA: http://builder4future.pl/2019/09/16/42182/

REJESTRACJA NA 4 FUTURE DAY: http://b4f.buildercorp.pl/Events/Details/101

Dybicz

 Biuro Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy

we współpracy ze

Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji RP

Oddział w Warszawie

zaprasza do udziału w CLVIII Forum Komunikacyjnym

w dniu 25 września 2019r. o godz. 17:00

Temat Forum: „Niezawodność i stabilność czasów podróży oraz wykrywanie zatłoczenia dróg na podstawie danych z sondowania pojazdów – wyniki prac badawczych”

 

Temat przedstawi: dr inż. Tomasz Dybicz (Politechnika Warszawska, Wydział Inżynierii Lądowej)

Miejsce Forum:

WARSZAWSKI DOM TECHNIKA NOT

przy ul. T. Czackiego 3/5 w Warszawie sala C /V piętro/(dojazd windą)

Wstęp wolny

Początek strony