Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej

odbyła się w dniu 2 października 2019 r. w Małej Auli GG PW.

Wykład inauguracyjny pt.KIERUNKI ROZWOJU MOSTOWNICTWA - ŚWIAT I POLSKA”

wygłosił prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski

 

Wykład inauguracyjny znajduje się tutaj

Uprzejmie zapraszamy do zapoznanie się z relacją fotograficzną z uroczystości. Autorem wszystkich zdjęć jest Krystian Dobuszyński.

 

 

 

 

 

 

 

 

{gallery}2019_10_10_Inauguracja{/gallery}

 

EN The Trail by VINCI Construction Edition 2020 intro

Zachęcamy Wszystkich Studentów do udziału w konkursie The Trail by VINCI Construction.

Studenci WIL mają już sukcesy w poprzednich odsłonach konkursu!

Prosimy o zapoznanie się z listem pana Jerzego Werle prezesa Zarządu Warbud SA kierowanym do dziekana WIL PW z zaproszeniem dla studentów naszego wydziału do konkursu organizowanego przez macierzystą spółkę o zasięgu międzynarodowym Vinci Construction.

Prosimy też o obejrzenie materiałów informacyjnych.

Serdecznie zapraszam na spotkanie robocze z przedstawicielami firmy Warbud S.A, które moze zainspirować Państwa do udziału w konkursie i nie tylko ;)

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 21 października o godzinie 12.15 na WIL PW.

 

20191001 konferencja ICTCT sesja otwierajaca

Szanowni Państwo!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na sesję otwierającą 32 Międzynarodową Konferencję ICTCT poświęconą bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Sesja odbędzie się  24 października br. w godz. 9:00-10:30 w Małej Auli w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej (Plac Politechniki 1). 

Program sesji otwarcia konferencji:

09:00 

Powitania

Piotr Olszewski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Robert Soszyński, Wiceprezydent m.st. Warszawy 

Stijn Daniels, Prezydent Stowarzyszenia ICTCT 

Andrzej Garbacz, Dziekan Wydziału Inżynierii Lądowej PW 

09:30 

Główny referat na temat Wizji Zero – Lars Ekman, Swedish Transport Administration, Szwecja

10:10 

Działania m.st. Warszawy na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego – Michał Domaradzki, Dyrektor Biura Polityki Mobilności i Transportu m.st. Warszawy, Polska

Zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne. Wstęp na sesję otwarcia jest wolny – chcemy bowiem jak najszerzej rozpropagować ideę Wizji Zero ciężkich wypadków w ruchu drogowym.

Prosimy jedynie o potwierdzenie uczestnictwa pod linkiem: https://forms.gle/zTvcCPzmqd59NErn6

Honorowy patronat nad konferencją objął Prezydent m.st. Warszawy p. Rafał Trzaskowski. Organizatorem konferencji jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. 

ICTCT (International Co-operation on Theories and Concepts in Traffic Safety) jest międzynarodową organizacją zrzeszającą instytucje i ekspertów specjalizujących się w badaniach i działaniach na rzecz przeciwdziałania wypadkom drogowym.        

https://www.ictct.net/

logo ictct

 

 

1

W dniach 27-29 września 2019 r. w Boguszowie-Gorcach odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Studentów i Doktorantów Wydziałów Budownictwa Konstruktor 2019. Organizatorami wydarzenia byli: Politechnika Wrocławska - Katedra Konstrukcji Budowlanych oraz Koło Naukowe Młodych Menadżerów Budownictwa działające przy Politechnice Wrocławskiej.

Członkowie Koła Naukowego Konstrukcji Metalowych już po raz trzeci reprezentowali Politechnikę Warszawską na tej Konferencji, przygotowując wraz z pomocą opiekuna Koła dr inż. Maciej Cwyla cztery referaty:

  • inż. Dawid Cichy, Michalina Nawrotek, Piotr Kalbarczyk

System wykrywania przekroczeń warunków nośności w stalowych konstrukcjach hal przemysłowych

  • inż. Izabela Dmowska, inż. Jan Stępniewski

Analiza i badania ściskanych prętów aluminiowych z uwzględnieniem mimośrodowej pracy pręta wg PN-EN 1999-1-1

  • mgr inż. Tadeusz Zwoliński, mgr inż. Marek Żak

Ocena wytrzymałości i propozycja wzmocnienia konstrukcji stalowego silosu na popiół

  • inż. Anna Kaczmarczyk, inż. Lidia Komorowska

Konstrukcje diagonalne jako przykład nowoczesnych rozwiązań strukturalnych

 W konkursie referatów III miejsce zdobyli: inż. Dawid Cichy, Michalina Nawrotek oraz Piotr Kalbarczyk, którym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W trakcie Konferencji dla 70 słuchaczy zaprezentowano łącznie 17 referatów, które były na naprawdę wysokim poziomie, tym bardziej więc cieszy nas sukces naszych członków Koła. Tematyka referatów obejmowała zagadnienia z zakresu projektowania konstrukcji betonowych, metalowych, drewnianych i murowych oraz problemy związane ze sposobami wznoszenia i eksploatacją konstrukcji inżynierskich. Przedstawiono również liczne wyniki badań naukowych materiałów i elementów konstrukcyjnych, a także analiz numerycznych i modelowania komputerowego konstrukcji inżynierskich.

Pragniemy serdecznie podziękować organizatorom za trud pracy włożony w organizację tego wydarzenia oraz cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy spędzić wspólnie te dni w tak niezwykłej atmosferze. Była to dla nas świetna okazja, aby móc wymienić się wiedzą oraz doświadczeniem!

Z tego miejsca również w imieniu całego Koła Naukowego Konstrukcji Metalowych chcielibyśmy złożyć podziękowanie za wsparcie ze strony Wydziału Inżynierii Lądowej oraz Reynaers Aluminium Sp. z o.o., bez którego wyjazd na tę Konferencję byłby niemożliwy.

2

3

4

5

6

7

8

 

 

4 Future Day slider

4 FUTURE DAY – DZIEŃ MŁODEGO ARCHITEKTA I INŻYNIERA

 

Już 21 października 2019 r. od godziny 9:00 w Warszawie, w Multikinie Złote Tarasy, odbędą się ogólnopolskie bezpłatne warsztaty  4FUTUREDAY – Dzień Młodego Architekta i Młodego Inżyniera.

 

Całodniowe warsztaty przeznaczone są dla studentów oraz absolwentów uczelni technicznych wiążących swoją przyszłość z budownictwem lub architekturą. Inauguracyjne warsztaty odbędą się w sali premierowej Multikina, a we foyer Multikina będą się odbywały konsultacje z architektami i doradcami technicznymi firm – Partnerami programów Builder for the Young Architects oraz Builder for the Young Engineers w zakresie projektowania oraz zastosowania materiałów i technologii dla budownictwa i architektury. Podczas wydarzenia młodzi architekci i inżynierowie otrzymają odpowiedź na pytania:


– Jakie są trendy w sektorze budownictwa?
– Jak wyglądał rynek pracy i poszukiwania w przeszłości?
– Jaka jest obecna rzeczywistość rynku pracy dla inżynierów i architektów?
– Jak wygląda sytuacja na rynku pracy?
– Jak rozpocząć budowanie kariery?
– Jak szukać pracy? Praktyczne wskazówki.

Podczas 4 Future Day odbędzie się także bezpłatne szkolenie BIM, w ramach którego uczestnicy poznają BIM, jako otwartą platformę, dającą możliwość współpracy obydwu środowisk – inżynierów budownictwa oraz architektów. W ramach warsztatów odbędą się ćwiczenia z poszczególnych obszarów dotyczących współpracy projektowej:

  • architektura i konstrukcja,
  • koordynacja międzybranżowa,
  • wykorzystanie komponentów BIM.

Za udział w 4 Future Day oraz w warsztatach BIM każdy uczestnik otrzyma dwa imienne certyfikaty. Warto zabrać ze sobą cv, ponieważ we foyer Multikina będzie można odwiedzić strefę kariery.

PROGRAM WYDARZENIA: http://builder4future.pl/2019/09/16/42182/

REJESTRACJA NA 4 FUTURE DAY: http://b4f.buildercorp.pl/Events/Details/101

Nabory do Kapeli w Zespole Pieśni i Tańca PW

kapela insta
Zapraszamy na nabory do Kapeli Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki WarszawskiejPrzesłuchania odbędą się 8 i 11 października od godz. 19:00 do 20:00 w D.S. "Riviera" pok. A220 Zapraszamy flecistów, klarnecistów, trębaczy, akordeonistów, altowiolistów, wiolonczelistów oraz osoby grające na instrumentach ludowych. ZALICZAMY WYCHOWANIE FIZYCZNE.

Krynica 2019 - udział członków Koła Naukowego Konstrukcji Metalowych

1 DSC03309
W dniach 15-20 września 2019 odbyła się 65. Konferencja Naukowa Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN orz Komitetu Nauki PZITB. Prezentowane wystąpienia podzielone były na dwie części: „Część problemowa - cyfryzacja w budownictwie i architekturze” oraz „Część ogólna - problemy naukowe budownictwa”. Łącznie przedstawiono 69 referatów dla 170 słuchaczy. W dniu 18 września odbyła się druga edycja sesji plakatowej dla studentów, młodych naukowców, asystentów i słuchaczy studiów doktoranckich.…

Medal O. C. Zienkiewicza dla prof. T. Lewińskiego

medal z1
Prof. dr hab. inż. Tomasz Lewiński został laureatem medalu PTMKM im. prof. O.C. Zienkiewicza, w kategorii "Medal za całokształt działalności". Medal ten wręczono profesorowi w dniu 09 września 2019 r. podczas uroczystej inauguracji konferencji PCM-CMM 2019, w której uczestniczyli m.in. Prezydent RP Andrzej Duda i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Krótka transmisja TVP Kraków z uroczystości otwarcia Kongresu jest dostępna w sieci:

Seminarium Profesora Boba Kolvoorda

01
W przyszłości absolwenci uczelni technicznych będą musieli rozwiązywać złożone problemy, których nie będzie można najczęściej zakwalifikować do pojedynczej dziedziny i które nie będą mogły być rozwiązane wykorzystując jedynie wiedzę i narzędzia z jednej dyscypliny. W opisanej sytuacji wiedza transdyscyplinarna, czyli zintegrowana wiedza pochodząca z co najmniej dwóch dyscyplin, staje się kluczowym elementem w procesie kształcenia studentów, a szczególnie do wykształcenia unikalnej,…

Zaproszenie na praktyczną prezentację

plakat mostostal bhp 1
Serdecznie zapraszamy na wykład pani Barbary Ciesielskiej (Dyrektor Biura BHP w Grupie Kapitałowej Polimex Mostostal) pt. „ZARZĄDZANIE BEZPIECZEŃSTWEM PRACY NA PROJEKTACH”. Już po raz szósty, od 13 do 19 maja br. odbył się Tydzień Bezpieczeństwa – największa inicjatywa na rzecz poprawy bezpieczeństwa w budownictwie w naszym kraju realizowana na kilkuset budowach prowadzonych przez sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, tym razem pod hasłem: „Nigdy nie idź na skróty”.…

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

01
Finał Centralny XXXII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych Wodzisław Śląski, 11-13 kwietnia 2019r. W zawodach finałowych wzięło udział 80 uczestników, reprezentujących niemal 40 ponadgimnazjalnych szkół budowlanych z terenu całej Polski. Uczestnicy zostali wyłonieni, w trwających od listopada ub. roku zawodach szkolnych i okręgowych z grona niemal 2 800 uczniów. Uczestnicy rozwiązywali 20 zadań obejmujących swą tematyką całokształt rzemiosła budowlanego. Prace oceniał 10-osobowy zespół…
mainpage mapa mainpage dziekanaty mainpage it

 mainpage logo UE

mainpage ipma

Certyfikaty IPMA-Student

Biuro Dziekana

al. Armii Ludowej 16
00-637 Warszawa

Tel: +48 22 825-59-37
Tel: +48 22 234-65-95
Fax: +48 22 825-88-99

biuro.dziekana@il.pw.edu.pl

NIP PW: 525-000-58-34

Dziekanaty

Stacjonarny
pokój 114
Tel: +48 22 234-65-21
stacjonarny@il.pw.edu.pl

Niestacjonarny
pokój 105
Tel: +48 22 234-65-51
niestacjonarny@il.pw.edu.pl

Usługi IT

mainpage it webmailpoczta przez WWW

mainpage it chmura chmura  

mainpage it netwiki netwiki - informacje o IT

 

mainpage zamowienia

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Początek strony