Dr inż. Wioleta Barcewicz, prof. uczelni została uhonorowana  przez Polską Izbę Konstrukcji Stalowych

Dr inż. Wioleta Barcewicz, prof. uczelni została uhonorowana przez Polską Izbę Konstrukcji Stalowych

W dn. 12.10.2021 r., podczas XVII Kongresu Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych, dr inż. Wioleta Barcewicz, prof. uczelni, została uhonorowana dyplomem i statuetką z okazji 25-lecia Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych, wręczonym osobom szczególnie zasłużonym w tworzenie i rozwój PIKS. Przyznane wyróżnienie jest za aktywną działalność na rzecz branży konstrukcji stalowych oraz integracji ze środowiskiem akademickim.

Wioleta Barcewicz rozpoczęła współpracę z PIKS w 2011 r., koordynując udział polskich partnerów (WIL PW i PIKS) w  międzynarodowym projekcie SKILLS – Steel Construction Industry Lifelong Learning Support, realizowanym w ramach programu Leonardo da Vinci Transfer of Innovation. Od 2014 r. jest członkiem Kapituły Certyfikatu Producenta i Współproducenta Konstrukcji Stalowych. Od 2017 r. współorganizuje ogólnopolski program „Buduj ze stali” we współpracy z wiodącymi firmami branży konstrukcji stalowych, prowadząc większość wydarzeń realizowanych w ramach tego programu. Od 2018 r. jest Członkiem Rady Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych, a od 2019 r. Przewodniczącą Komisji Programowej przy Radzie PIKS oraz koordynatorem i moderatorem Konferencji Technicznych PIKS. Od 2020 r. reprezentuje PIKS w Kapitule Konkursu „Diamenty Infrastruktury i Budownictwa” dla najbardziej wyróżniających się podmiotów branżowych. Jest również współinicjatorem członkostwa PIKS w European Convention for Constructional Structures, w tym od 2021 r. pełni funkcję krajowego reprezentanta w ECCS Technical Management Board.

Gratulujemy !!!