Strona domowa

 

„Samorząd Studentów PW tworzą wszyscy studenci PW.
Samorząd współtworzy samorządną społeczność akademicką PW.”

Tymi słowami rozpoczyna się Regulamin Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej- najważniejszy dokument, na którym opierają się działania wszystkich jednostek SSPW.
Samorząd:

„- reprezentuje interesy studentów na Uczelni i na zewnątrz,
- wyraża opinie społeczności studentów PW w sprawach, którymi społeczność ta jest zainteresowana,
- uczestniczy, poprzez swoich przedstawicieli w organach kolegialnych, w podejmowaniu decyzji
w sprawach PW (…),
- broni praw studentów.”

Jednym z organów SSPW jest Wydziałowa Rada Samorządu Inżynierii Lądowej, tzw. Samorząd Wydziałowy. Działalność WRS oparta jest na pracy społecznej jej członków. Co roku dba
o to, aby studenci Inżynierii Lądowej uczestniczyli w Wielkiej Paradzie Studentów w Juwenalia, aby dobrze bawili się na Balu Połowinkowym, wyjeżdżali na narty w ferie, regularnie chodzili do teatru czy na basen. Ważną datą w kalendarzu studenta „Lądówki” jest końcówka maja, kiedy za naszym Wydziałem odbywa się tradycyjny piknik. Dla nowoprzyjętych studentów organizowana jest „zerówka” (wrzesień) oraz coroczne otrzęsiny połączone z wyborami Miss (koniec października). Ponadto zawsze przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem odbywa się na wydziale spotkanie świąteczne, na którym dla wszystkich organizowany jest poczęstunek.
Do tego wszystkiego warto dodać sztandarowy projekt WRS - „Zupa za złotówkę”- realizowany dzięki ogromnemu dofinansowaniu Dziekana WIL.
Poza tym, WRS uczestniczy w pracach Parlamentu oraz Komisji Programowych SSPW za pośrednictwem swoich delegatów.

WRS IL otwarta jest na wszelką współpracę, dlatego jeśli masz pomysł na ciekawy projekt dotyczący studentów ILu, przyjdź do biura (pok. 252), a tam otrzymasz pomoc przy zrealizowaniu go! Możesz również pomagać w istniejących już projektach.

Początek strony