Biblioteka Instytutu powstała w roku 1972 w wyniku połączenia Katedr: Budowy Ulic, Budowy Lotnisk, Budownictwa Przemysłowego, Dróg i Ulic, Dróg Żelaznych, Geotechniki, Geotechniki i Fundamentowania oraz Katedry Mostów.

Kontakt:
Gmach Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej
Al. Armii Ludowej 16, 00 - 637 Warszawa, p. 436
tel.: 22 234-64-56 , 22 825-92-50

Godziny otwarcia:

poniedziałek – czwartek: 8.00 – 14.00

piątek: 12.00 – 18.00

soboty zjazdowe: 10.00 – 13.30

UWAGA: W dniach 10-12 listopada Biblioteka IDiM będzie nieczynna.

Książki z następujących dziedzin:

• Geologii, geotechniki, mechaniki gruntów, fundamentowania, budowli podziemnych.
  • Geodezji ogólnej, geodezji inżynierskiej.
  • Budowy dróg, ulic i lotnisk, inżynierii komunikacyjnej, dróg żelaznych.
  • Budowy i utrzymania mostów.
  • Budownictwa ogólnego,
  • oraz encyklopedie, poradniki, słowniki.

Czasopisma branżowe:

• polskie