Biblioteka Instytutu powstała w roku 1972 w wyniku połączenia Katedr: Budowy Ulic, Budowy Lotnisk, Budownictwa Przemysłowego, Dróg i Ulic, Dróg Żelaznych, Geotechniki, Geotechniki i Fundamentowania oraz Katedry Mostów.

Biblioteka gromadzi zbiory z zakresu budowy dróg, ulic i lotnisk, inżynierii komunikacyjnej, budowy i utrzymania mostów, geologii, geotechniki, mechaniki gruntów, fundamentowania, budowli podziemnych, budowy dróg, ulic i lotnisk, inżynierii komunikacyjnej, budownictwa ogólnego oraz dziedzin pokrewnych. W swoich zbiorach posiada również czasopisma polskie i zagraniczne oraz normy i prace naukowe.

Kontakt:
Gmach Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej
ul. Lecha Kaczyńskiego 16, 00 - 637 Warszawa, p. 436
tel.: 22 234-64-56 , 22 825-92-50

Godziny otwarcia:

poniedziałek – czwartek: 8.00 – 14.00

piątek: 12.00 – 18.00

soboty zjazdowe: 10.00 – 13.30

Regulamin udostępniania zbiorów

Uwaga

Od dnia 1 marca 2018 biblioteka IDiM będzie pobierać opłaty z tytułu niedotrzymania terminu zwrotu.

Opłata  wynosi 0,30 zł za każdy dzień zwłoki.

Niedotrzymanie terminu zwrotu książek powoduje automatyczną blokadę konta bibliotecznego oraz naliczanie opłaty w wysokości 0,30 zł za każdy dzień przetrzymania egzemplarza.

Wpłat można dokonywać online bezpośrednio z konta bibliotecznego użytkownika (zakładka Opłaty) lub gotówką w Bibliotece Wydziałowej (pok. 607).

Lista czasopism prenumerowanych w 2018 roku:

• Autostrady
  • Budownictwo Górnicze i Tunelowe