20170427 Mostowcy w Pradze

W dniach 21.04-27.04.2017 odbył się wyjazd techniczny do Pragi zorganizowany przez Koło Naukowe Mostowców. Celem wyjazdu było zapoznanie się z obiektami mostowymi i obecnie budowanymi tunelami w Czechach oraz nawiązanie współpracy ze studentami budownictwa z Politechniki Praskiej. W pierwszych dniach uczestnicy wyjazdu zwiedzali Stare Miasto, Plac Wacława oraz Hradczany. Odwiedzili kilka obiektów mostowych m.in. najbardziej znany - most Karola, most Wyszechradzki, Legii, Manesa, jak również nowo wybudowany most Troja. W następnych dniach członkowie koła udali się do Sztolni Badawczej Josef oraz na budowę tunelu kolejowego Ejpovice, wykonywaną Tarczami TBM. Pracownicy Politechniki Praskiej oprowadzili studentów po swoim laboratorium geotechnicznym. Ostatniego dnia uczestnicy wycieczki wraz z czeskimi studentami złożyli wizytę w zakładzie prefabrykacji konstrukcji stalowych, w którym wykonywane były segmenty transportowe mostu ortotropowego. Wyjazd pozwolił członkom Koła zapoznać się z technologiami wykonywania obiektów, o których uczyli się w trakcie zajęć na Uczelni oraz nawiązać znajomości ze studentami z Czech, cenne w kontekście dalszej współpracy.
Wyjazd odbył się dzięki wsparciu finansowemu Dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej oraz Sponsora - Firmy Menard.