SC3

Zespół cocoNET został półfinalistą konkursu Microsoft Imagine Cup. Ich projekt został wyróżniony w TOP8 drużyn w kategorii Smart City. Projekt cocoNET, który tworzą studenci Bożena Deka, Katarzyna Deperas, Dominika Grylak oraz Kacper Skawiński, koncentruje się na problemach zanieczyszczenia powietrza. To kolejny sukces studentów Międzywydziałowego Koła Naukowego „Smart City”. W konkursie brał udział również kolejny projekt z Koła Smart univerCITY .

Microsoft Imagine Cup to coroczny konkurs technologiczny  dla studentów. We wszystkich czternastu edycjach konkursu, które odbyły się dotychczas, uczestniczyło blisko dwa miliony studentów, reprezentujących ponad 190 krajów. Kategoria Smart City promuje innowacyjne rozwiązania dla miast, które mogłyby być wdrażane przy użyciu narzędzia Azure Microsoft. Projekty oceniane są przez przedstawicieli polskich miast m. in. Łodzi, Wrocławia, Katowic, Gdańska i Rzeszowa, a także samych organizatorów. Premiowane są innowacyjne projekty, które skupiają się na człowieku i rozwoju nowoczesnych miast.