SCCzłonkowie zespołu projektu cocoNET zostali finalistami międzynarodowego konkursu Cradle to Cradle Design Challenge IV organizowanym przez Cradle to Cradle Products Innovation Institute i Autodesk. Wśród nagrodzonych projektów jest to jedyny spoza Stanów Zjednoczonych. Konkurs miał na celu zaprojektowanie przedmiotu o niskim śladzie środowiskowym, wykorzystaniu materiału aluminium i projekcie w programie Fusion 360.

Wyróżniony projekt cocoNET to ekomoskitiera okienna, składająca się z aluminiowej ramy oraz siatki z włókien kokosa, której zadaniem jest przeciwdziałaniu przedostawania się zanieczyszczeń z powietrza do wnętrza pomieszczeń. Całość zapakowana będzie w kartonowe pudełko, do którego produkcji użyto celulozy zawartej w konopi. Atutem produktu jest to, iż zakłada się wykonanie go z materiałów pochodzących z recyklingu - aluminium i biodegradowalnych - włókna kokosa i konopi.

Studenci tworzący cocoNET to interdyscyplinarny czteroosobowy zespół, a tworzą go: Katarzyna Deperas studentka Budownictwa na naszym Wydziale, Bożena Deka studentka Ochrony Środowiska, Dominka Grylak studentka Gospodarki Przestrzennej i Kacper Skawiński student Automatyki i Robotyki na wydziale Mechatroniki. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych osiągnięć.

Wyniki konkursu: http://www.c2ccertified.org/connect/design-challenge-iv-winners

Więcej o projekcie na stronie koła: http://www.smartcitypw.com/projekty

I fanpage’u cocoNET na Facebooku: https://www.facebook.com/cocoNET.project

Początek strony