BIM w teorii i w praktyce mW środę 25 października br., po sąsiedzku w auli w CZIiTT, miała miejsce konferencja "BIM w teorii i w praktyce" - 12 prezentacji dla studentów oraz innych osób zainteresowanych rozwojem i wdrażaniem nowej technologii BIM zarówno w edukacji, w projektowaniu jak i przy realizacji inwestycji budowlanych.

W trakcie kilka godzin uczestnicy spotkania mogli poznać różne narzędzi dostępne w technologii BIM, w zakresie modelowania BIM 3D+ (ArchiCAD), weryfikacji modeli BIM (Solibri Model Checker), współpracy między różnymi aplikacjami (Tekla i Cadmatic) oraz w ramach zespołów projektowych (BIM 360). Przedstawiciele znanych firm Skanska, Budimex, Hochtief przedstawili indywidualne doświadczenia związane z wdrażaniem technologii BIM w tych firmach. Przedstawiciele firmy Rewitech, można by rzec, zaprosili studentów do stosowania BIM w wielobranżowym biurze projektowym, a na koniec Buro Happold wzbudziło żywe zainteresowanie zastosowaniem programowania wizualnego w projektowaniu architektonicznym i konstrukcyjnym. Spotkanie było też okazją do prezentacji działalności dwóch kół naukowych promujących BIM wśród studentów: Digital Construction i BIMgo.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.