Pokaż Politykę Prywatności

Damian Czykier w PZL MP wywalczył dwa złote medale, fot. Facebook / Running Creatives

Student Wydziału Inżynierii Lądowej jest najlepszy w kraju w biegu na 110 m przez płotki! Ponadto obok sukcesu indywidualnego zwyciężył wraz z kolegami w sztafecie 4x100 m w Mistrzostwach Polski w Białymstoku.

"Wspaniałe uczucie, móc wygrywać z takimi kibicami! Niesamowite mistrzostwa, które zostaną w mojej pamięci do końca życia" - napisał nasz student na swoim fanpage'u na Facebooku.

Ku wielkiej uciesze kibiców złoty medal –z wyraźną przewagą na ostatnich metrach – zdobyła sprinterska sztafeta 4x100 m miejscowego klubu Podlasie w składzie Łukasz Nabiałek, Damian Czykier, Adrian Kamiński oraz Kamil Kryński uzyskali czas 39.77.

W niedzielę Damian Czykier był zdecydowanie najlepszy w swojej koronnej konkurencji - biegu na 110 m przez płotki. Uzyskał czas 13,44 s (o 0,39 s lepszy od srebrnego medalisty).

Już niedługo kolejna okazja, by trzymać kciuki na naszego studenta - wystąpi w lekkoatletycznych mistrzostwach świata, które od 4 do 13 sierpnia 2017 roku odbywać się będą w Londynie.