01

W dniach 29 kwietnia - 1 maja 2018 roku, w Waszyngtonie (USA) odbyła się kolejna edycja międzynarodowego kongresu dotyczącego zastosowania polimerów w betonie, 16th International Congress of Polymers In Concrete - ICPIC 2018.

Kongres został zorganizowany przez Uniwersytet w Nowym Meksyku (The University of New Mexico) oraz George Mason University. Podczas ICPIC 2018, ponad 150 naukowców i praktyków z 29 krajów przedstawiło swoje artykuły. Wybrane przez Komitet Naukowy artykuły zostały opublikowane w monografii zatytułowanej „International Congress on Polymers In Concrete (ICPIC 2018). Polymers for Resilient and Sustainable Concrete Infrastructure” wydanej przez Springer International Publishing AG (dostępny na springer.com).

W tym roku podczas Kongresu miało miejsce także oficjalne przekazanie kierownictwa Organizacji ICPIC przez pełniącego urząd przez ostatnie dwie kadencje dotychczasowego jej Prezydenta – Profesora Kyu-Seok Yeon z Kangwon National University, Chuncheon w Korei, na ręce Profesora Andrzeja Garbacza z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Również podczas tegorocznego Kongresu wręczono prestiżową nagrodę Owen Nutt za wybitne zasługi w dziedzinie polimerów w betonie, którą otrzymali Professor Ru Wang, Tongji University, z Chin oraz Professor Jose Aguiar, University of Minho, z Portugalii.

Polskę na Kongresie obok Profesora Lecha Czarneckiego reprezentował jako prowadzący sesje tematyczne Profesor Andrzej Garbacz - współautor jednej z prezentowanych na konferencji publikacji. Ponadto w Kongresie wzięli udział dr inż. Elżbieta Szmigiera, prof. PW - współautorka dwóch prezentowanych publikacji, dr inż. Piotr Woyciechowski, prof. PW - współautor dwóch prezentowanych publikacji oraz dr inż. Tomasz Piotrowski - współautor dwóch prezentowanych publikacji.

Następna siedemnasta odsłona ICPIC odbędzie się od 11.10.2021 w Warszawie. Organizacją Kongresu zajmie się Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Już  teraz serdecznie zapraszamy. Więcej informacji o Kongresie na stronie ICPIC: icpic2018.unm.edu.

Main photo from the site icpic2018.unm.edu.