PK1

W 22 Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej wzięli udział bardzo licznie nasi studenci. Stoisko WIL PW miało bardzo, bardzo dużą popularność!

Cztery koła naukowe: BIMgo, Konstrukcji Metalowych, Smart City, Żelbetnik - zorganizowały duże stoisko, na którym poprzez prezentowanie ciekawych i prostych doświadczeń – przybliżali warsztat inżyniera i zachęcali zwiedzających do podjęcia samodzielnej aktywności.

Studenci WIL zorganizowali 4 zadania dla zwiedzajacych:

Kreowanie koncepcji urbanistycznej

Zbudowanie makiety miasta z gotowych elementów - indywidualnie lub w zespole.

Modelowanie w technologii BIM

Zaprojektowanie modelu budynku przez wprowadzajnie wartości liczbowych do węzłów, odpowiadających za geometrię budynku. Następnie używając gogli VR lub ekranu zwiedzanie wirtualnego modelu konstrukcji budynku.

Praca na budowie

Wykonanie fragmentu zbrojenia; oglądanie wkładek dystansowych oraz zbrojenia kompozytowego.

Monitoring konstrukcji

Przetestowanie działania systemu poprzez wejście na pokazową konstrukcję kładki.

Za czynny udział w pokazach i zadaniach na każdym z czterech stanowisk Zwiedzający otrzymywali stempelki na karcie stoiska. Jeśli uczestnik uzbierał 3 lub 4 (łącznie ze stemplami z poprzednich stoisk) otrzymał drobny upominek z logiem WIL PW ;)