logo

W ubiegły weekend odbyła się już V Jubileuszowa Konferencja Studentów i Doktorantów Wydziałów Budownictwa Konstruktor 2018 w Lewinie Kłodzkim, zorganizowana przez Politechnikę Wrocławską. Na konferencji obecnych było 5 uczelni technicznych, z których 64 studentów wygłosiło 33 referaty. Politechnika Warszawska była reprezentowana, po raz kolejny przez studentów z Koła Naukowego Konstrukcji Metalowych, którzy wspólnie przygotowali 6 referatów, na podstawie własnych prac badawczych i eksperckich:

• Anna Kaczmarczyk, Lidia Komorowska, Ewa Kozicka

Zastosowanie systemów monitoringu w obiektach wielkopowierzchniowych.

• Katarzyna Matras

Dwuteowe elementy konstrukcyjne stalowo-szklane

• Izabela Dmowska, Jan Stępniewski

Ocena stanu technicznego konstrukcji wieżowej na przykładzie obiektu w Mławie

• Kamil Niemirski

Modelowanie oraz analiza wybranego typu belki otworowanej

• Maciej Cwyl, Dawid Cichy, Piotr Leszczewicz

Ocena układu konstrukcyjnego stopowej ramy mobilnej kapsuły badawczej

• Ewa Kozicka, Ewa Kukawska, Klaudia Rabczak

Zastosowanie Eurokodu  9 do obliczania elementów konstrukcji  fasad  aluminiowych

W konkursie referatów II miejsce zajął Kamil Niemirski, któremu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

3

Przygotowane artykuły, będą publikowane w czasopiśmie BUILDER, jednego ze sponsorów konferencji, w ramach programu BUILDER FOR THE YOUNG ENGINEERS.