logo ua

INVITATION for LECTURES

 

WITHIN ERASMUS+ MOBILITY PROGRAMME

28th-29th May 2018

 

Lecturer: DR. FRANCISCO DE BORJA VARONA MOYA

DEPARTMENT OF CIVIL ENGINEERING

UNIVERSITY OF ALICANTE

 

ALL LECTURES IN ROOM 407

 

 

  1. REINFORCED AND PRESTRESSED CONCRETE STRUCTURES – DUCTILITY REQUIREMENTS FOR LIMITED MOMENT REDISTRIBUTION ANALYSIS OF CONTINUOUS BEAMS

MONDAY, 28.05.2018,. 10:15-12:00

 

  1. STEEL STRUCTURES – INTERACTION OF SHEAR LAG EFFECTS AND PLATE BUCKLING

MONDAY, 28.05.2018, 12:15-14:00

 

  1. STRUCTURES EXPOSED TO EXTREME TEMPERATURES – STEEL REBARS TO CONCRETE BOND BEHAVIOR AFTER EXPOSURE TO HIGH TEMPERATURES

TUESDAY, 29.05.2018, 8:15-10:00

 

  1. COMPOSITE STEEL AND CONCRETE STRUCTURES – CONCRETE CREEP AND SHRINKAGE IN COMPOSITE STEEL AND CONCRETE TWO-SPAN CONTINUOUS BEAMS AND BRIDGES

TUESDAY, 29.05.2018, 10:15-12:00

 

 

ADDITIONAL LECTURE:

INTRODUCTION/PRESENTATION OF THE UNIVERSITY OF ALICANTE TO POLISH STUDENTS AND ACADEMIC STAFF AS AN INTERESTING AND ENRICHING DESTINATION IN THE ERASMUS PROGRAMME OF MOBILITY

Seminar for staff and students interested in Erasmus Mobility.

TUESDAY, 29.05.2018, 16:00-18:00

 

WIL reklamaSzanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Wszystkich Pracowników do udziału w Konkursie na wyróżniającego się pracownika Wydziału Inżynierii Lądowej.

 

W dniu 16 maja 2018 r. rozpoczynamy pierwszy etap - zgłaszanie kandydatów do Konkursu. 

Zgłoszenia należy dokonać wypełniając formularz zawierający imię i nazwisko kandydata wraz z krótkim opisem wyróżniającego działania na rzecz wydziału (w tym wykonywanie dodatkowych zadań, wyróżniające zachowanie oraz gotowość do działania na rzecz dobra wydziału i środowiska, a także inne potwierdzone osiągnięcia).

Termin składania zgłoszeń: 23 maja 2018 r.

W Konkursie zwycięzcy są wybierani przez pracowników wydziału poprzez wypełnienie kart do głosowania przesłanych na maile pracowników.

 

Regulamin Konkursu znajdziecie Państwo tutaj

  • W Konkursie powinno być wybranych maksymalnie 2 wyróżniających się pracowników (zwycięzców Konkursu) –  1 w grupie nauczycieli akademickich (NA) i 1  w grupie pracowników nie będących nauczycielami akademickimi (NNA).
  • Celem Konkursu jest nagrodzenie ponadprzeciętnego zaangażowania w wykonywanie swoich obowiązków oraz promocja pozytywnych  działań i postaw reprezentowanych przez pracowników wydziału.
  • Konkurs jest organizowany po raz pierwszy przez władze Wydziału Inżynierii Lądowej i obejmuje wszystkich pracowników wydziału. 
  • Wyróżnieni pracownicy otrzymują pamiątkowy dyplom oraz nagrodę w postaci  statuetki. Odznaczenie zwycięzców Konkursu będzie miało miejsce podczas obchodów Dnia Wydziału w dniu 8 czerwca 2018 r.
  • W skład Komisji Konkursowej wchodzą władze wydziału – Dziekan, Prodziekani, Dyrekcja Instytutów oraz Główny Specjalista ds. administracyjnych WIL PW. Komisja Konkursowa jest Organizatorem Konkursu, a jej członkowie nie mogą brać udziału w  Konkursie.

 

 Harmonogram przebiegu Konkursu w roku akademickim 2017/2018

16 maja 2018 r. – Rozpoczęcie zgłaszania kandydatów do Konkursu.

25 maja 2018 r. - Wysłanie kart do głosowania na maile pracowników.

26 maja 2018 r. - Rozpoczęcie głosowania na zgłoszonych kandydatów.

1 czerwca 2018 r. - Zakończenie głosowania.

5 czerwca 2018 r. - Ogłoszenie wyników Konkursu na stronie wydziału.

8 czerwca 2018 r. – Dzień Wydziału i uroczyste ogłoszenie wyników i odznaczenie zwycięzców Konkursu.

01

 

W dniach 29 kwietnia - 1 maja 2018 roku, w Waszyngtonie (USA) odbyła się kolejna edycja międzynarodowego kongresu dotyczącego zastosowania polimerów w betonie, 16th International Congress of Polymers In Concrete - ICPIC 2018.

Kongres został zorganizowany przez Uniwersytet w Nowym Meksyku (The University of New Mexico) oraz George Mason University. Podczas ICPIC 2018, ponad 150 naukowców i praktyków z 29 krajów przedstawiło swoje artykuły. Wybrane przez Komitet Naukowy artykuły zostały opublikowane w monografii zatytułowanej „International Congress on Polymers In Concrete (ICPIC 2018). Polymers for Resilient and Sustainable Concrete Infrastructure” wydanej przez Springer International Publishing AG (dostępny na springer.com).

W tym roku podczas Kongresu miało miejsce także oficjalne przekazanie kierownictwa Organizacji ICPIC przez pełniącego urząd przez ostatnie dwie kadencje dotychczasowego jej Prezydenta – Profesora Kyu-Seok Yeon z Kangwon National University, Chuncheon w Korei, na ręce Profesora Andrzeja Garbacza z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Również podczas tegorocznego Kongresu wręczono prestiżową nagrodę Owen Nutt za wybitne zasługi w dziedzinie polimerów w betonie, którą otrzymali Professor Ru Wang, Tongji University, z Chin oraz Professor Jose Aguiar, University of Minho, z Portugalii.

Polskę na Kongresie obok Profesora Lecha Czarneckiego reprezentował jako prowadzący sesje tematyczne Profesor Andrzej Garbacz - współautor jednej z prezentowanych na konferencji publikacji. Ponadto w Kongresie wzięli udział dr inż. Elżbieta Szmigiera, prof. PW - współautorka dwóch prezentowanych publikacji, dr inż. Piotr Woyciechowski, prof. PW - współautor dwóch prezentowanych publikacji oraz dr inż. Tomasz Piotrowski - współautor dwóch prezentowanych publikacji.

Następna siedemnasta odsłona ICPIC odbędzie się od 11.10.2021 w Warszawie. Organizacją Kongresu zajmie się Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Już  teraz serdecznie zapraszamy. Więcej informacji o Kongresie na stronie ICPIC: icpic2018.unm.edu.

Main photo from the site icpic2018.unm.edu.

pobrane

 Kolejna odsłona sondażu #PowiedzPW

Tym razem interesują nas Wasze opinie i doświadczenia dotyczące przedsiębiorczości.

Sondaż Studencki #powiedzPW, realizowany jest przez Dział Badań i Analiz CZIiTT pod patronatem Prorektora ds. Studenckich dr hab. inż. Janusza Walo.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu. Wasze odpowiedzi pomogą Uczelni lepiej i skuteczniej wspierać ciekawe pomysły biznesowe.

 

 

zdjęcie 2

E-MaksPower to projekt pojazdu elektrycznego dla osoby niepełnosprawnej. Smart City PW wykonuje w tym projekcie m.in. badania antropometryczne i funkcyjne będące podstawą do zaprojektowania "szytego na miarę" wnętrza pojazdu.

Artykuł na stronie głównej PW: https://www.pw.edu.pl/Badania-i-nauka/Aktualnosci/Studenci-PW-chca-zbudowac-elektryczny-bolid-dla-niepelnosprawnych

Obecnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na wykonanie prototypu pojazdu. Zbiórka odbywa się przez portal: https://polakpotrafi.pl/projekt/e-makspower

2018.04.17 MIT

 

W dniu 25 kwietnia b.r. odbędzie się XII Konferencja Naukowo-Techniczna Miasto i Transport. W tym roku tematami są:


TRANSPORT ŁADUNKÓW I MODELOWANIE TRANSPORTU.


Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00 i będzie przebiegać w trzech sesjach tematycznych do godz. 16.00.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, warunkiem jest tylko zarejestrowanie się na stronie internetowej konferencji: www.miastoitransport.il.pw.edu.pl
Konferencja jest organizowana wspólnie przez Politechnikę Warszawską (Instytut Dróg i Mostów oraz Koło Naukowe Inżynierii Komunikacyjnej), Urząd m.st. Warszawy (Biuro Polityki Mobilności i Transportu) oraz Stowarzyszenie Inżynierów
i Techników Komunikacji (oddział Warszawa i Krajowa Sekcja Komunikacji Miejskiej).

mainpage mapa mainpage dziekanaty mainpage it

 mainpage logo UE

mainpage ipma

Certyfikaty IPMA-Student

Biuro Dziekana

ul. Lecha Kaczyńskiego 16
00-637 Warszawa

Tel: +48 22 825-59-37
Tel: +48 22 234-65-95
Fax: +48 22 825-88-99

biuro.dziekana@il.pw.edu.pl

NIP PW: 525-000-58-34

Dziekanaty

Stacjonarny
pokój 114
Tel: +48 22 234-65-21
stacjonarny@il.pw.edu.pl

Niestacjonarny
pokój 105
Tel: +48 22 234-65-51
niestacjonarny@il.pw.edu.pl

Usługi IT

mainpage it webmailpoczta przez WWW

mainpage it chmura chmura  

mainpage it netwiki netwiki - informacje o IT

 

mainpage zamowienia

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Początek strony