MiT 2018 info

XII Konferencja Naukowo-Techniczna Miasto i Transport

W tym roku pod tytułem:

TRANSPORT ŁADUNKÓW I MODELOWANIE TRANSPORTU

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, warunkiem jest zarejestrowanie przez www.miastoitransport.il.pw.edu.pl

Szczegółowy plan konferencji znajduje się tutaj :)

OWiUBslider

Finał Centralny XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

Zielona Góra, 12-14 kwietnia 2018 r.

W zawodach finałowych wzięło udział 82 uczestników, reprezentujących ponad 40 szkół budowlanych z terenu całej Polski. Uczestnicy zostali wyłonieni, w trwających od listopada ub. roku zawodach szkolnych i okręgowych z grona niemal 3 000 uczniów.

Uczestnicy rozwiązywali 20 zadań obejmujących swą tematyką całokształt rzemiosła budowlanego. Prace oceniał zespół złożony z przedstawicieli 7 wyższych uczelni technicznych.

W XXXI edycji OWiUB tytuł laureata, uprawniający do podjęcia studiów na kierunkach budowlanych, zdobyło 60 osób.

Zawody Finałów Centralnych XXXI OWiUB zostały przeprowadzone w Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze.

Instytucjonalnym organizatorem Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

SPZwB

W dniu 6 kwietnia 2018 r. rozpoczęły się zajęcia w ramach XII edycji Studiów Podyplomowych Zarządzanie w Budownictwie, organizowanych przez Zespół Inżynierii Produkcji i Zarządzania w Budownictwie na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Studia uzupełniają wiedzę techniczną inżynierów budownictwa o kwalifikacje niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej na rynku inwestycyjno-budowlanym. Absolwenci studiów oprócz użytecznej wiedzy uzyskają zaświadczenia ukończenia studiów wydawane przez: Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa (PSMB) oraz przez międzynarodową organizację Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS)

SPZwB pasek

pobrane

Kolejna odsłona sondażu #PowiedzPW

Tym razem interesują nas Wasze opinie i doświadczenia dotyczące przedsiębiorczości.

Sondaż Studencki #powiedzPW, realizowany jest przez Dział Badań i Analiz CZIiTT pod patronatem Prorektora ds. Studenckich dr hab. inż. Janusza Walo.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu. Wasze odpowiedzi pomogą Uczelni lepiej i skuteczniej wspierać ciekawe pomysły biznesowe.

zdjęcie 2

E-MaksPower to projekt pojazdu elektrycznego dla osoby niepełnosprawnej. Smart City PW wykonuje w tym projekcie m.in. badania antropometryczne i funkcyjne będące podstawą do zaprojektowania "szytego na miarę" wnętrza pojazdu.

Artykuł na stronie głównej PW: https://www.pw.edu.pl/Badania-i-nauka/Aktualnosci/Studenci-PW-chca-zbudowac-elektryczny-bolid-dla-niepelnosprawnych

Obecnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na wykonanie prototypu pojazdu. Zbiórka odbywa się przez portal: https://polakpotrafi.pl/projekt/e-makspower

20171221 nabor KN 2020

Komitet Techniczny Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego CEN/TC 250 odpowiedzialny za Eurokody projektowe rozpoczął nabór ekspertów do zespołów opracowujących drugą edycję tych opracowań. W ramach Fazy III i IV mają powstać nowe wersje 18-tu norm.

Wymagania: dobra znajomość obecnej edycji Eurokodów
i biegła znajomość technicznego języka angielskiego w mowie i piśmie. Nie bez znaczenia jest „klucz geograficzny” tj. kraj pochodzenia.

Termin składania wniosku: 5 luty 2018 (poniedziałek) godz. 5.00 pm Central European Time (GMT+1).
Dokumenty aplikacyjne można znaleźć na stronie prowadzącego ten projekt Holenderskiego Komitetu Normalizacyjnego www.nen.nl/eurocodes2020.

mainpage mapa mainpage dziekanaty mainpage it mainpage zamowienia mainpage zamowienia

Biuro Dziekana

ul. Lecha Kaczyńskiego 16