ENPC

Warunki aplikacji:

1. Wypełnione dokumenty aplikacyjne - na podstawie wzoru zawartego w pliku: Double degree students - Application form 2018-2019
  2. Potwierdzona znajomość języka angielskiego i języka francuskiego na poziomie co najmniej B1
  3. Uzyskanie rekomendacji Wydziału Inżynierii Lądowej PW

Dokumenty można złożyć w pok. 107 lub elektronicznie na adres: prodziekan.studia@il.pw.edu.pl

do dnia 21.02.2018 r.

Warunki aplikacji i studiowania opisano na www.il.pw.edu.pl w pliku: Fact Sheet ENPC 2018-2019.

Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatora programu doc. dr Bogumiły Chmielewskiej b.chmielewska@il.pw.edu.pl, p.546

Reprezentacja Politechniki Warszawskiej wygrała Akademickie Mistrzostwa

Akademickie Mistrzostwo Polski w Szachach wywalczyli Kacper Karwowski, Mateusz Łapaj, Grzegorz Protaziuk, Bartosz Sowul, Luiza Tomaszewska (WIL), Karol Ulanowski, Kacper Żochowski.

Szachiści z PW wyprzedzili Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Uniwersytet Jagielloński.

W rywalizacji indywidualnej Kacper Żochowski uplasował się za Krzysztofem Jakubowskim (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie) i Przemysławem Piotrowskim (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu).

Zawody odbyły się w Chorzowie w dniach 2 do 5 lutego 2018 roku.

Więcej informacji o AMP na stronie Polskiego Związku Szachowego

{gallery}2018_02_15_Szachy{/gallery}

zdjęcie 2

E-MaksPower to projekt pojazdu elektrycznego dla osoby niepełnosprawnej. Smart City PW wykonuje w tym projekcie m.in. badania antropometryczne i funkcyjne będące podstawą do zaprojektowania "szytego na miarę" wnętrza pojazdu.

Artykuł na stronie głównej PW: https://www.pw.edu.pl/Badania-i-nauka/Aktualnosci/Studenci-PW-chca-zbudowac-elektryczny-bolid-dla-niepelnosprawnych

Obecnie prowadzona jest zbiórka pieniędzy na wykonanie prototypu pojazdu. Zbiórka odbywa się przez portal: https://polakpotrafi.pl/projekt/e-makspower

W ubiegłym roku studenci z KN SmartCity z WIL PW w konkursie VINCI Innovation odniesli znaczący sukces!!! W tym roku tematyka jest jeszcze szersza:

1. Budowa przyszłości

Zaprojektuj i prześlij projekt, który łączy najnowsze i najciekawsze technologie, aby ulepszyć budowy w przyszłości, czyniąc je bardziej produktywnymi i przyjaznymi dla środowiska!

2. Zrównoważone budownictwo

Wyobraź sobie świat, w którym budowa jest przykładem w walce z nadużyciami działalności społeczeństwa konsumpcyjnego! Jak najlepiej wytyczać kierunek w branży budowlanej by był odpowiedzią na obecne wyzwania środowiskowe i klimatyczne?

3. Miasta ponad miastami

Liczba osób mieszkających w miastach podwoi się w ciągu najbliższych 30 lat - jakie rozwiązania mogłyby sprostać wyzwaniom związanym z rozwojem miast i ich budynków, infrastruktury transportowej, obiektów użyteczności publicznej, terenów zielonych i innych?

Szczegóły w załączonej ulotce.

20171205 logo

Zespół Inżynierii Komunikacyjnej pod kierunkiem dr inż. Andrzeja Brzezińskiego uczestniczył w projekcie i przygotowaniu wniosku o dofinansowanie na zakup autobusów elektrycznych dla Warszawy. Projekt zakłada wprowadzanie autobusów bezemisyjnych min. na Trakt Królewski oraz budowę najnowocześniejszej w Polsce zajezdni autobusowej przy ulicy Redutowej. Zajezdnia będzie wyposażona w parking wielopoziomowy, energooszczędne pompy ciepła, LED-owe oświetlenie i dużą powierzchnię zieloną na dachach obiektów.

Dzięki projektowi, Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie (MZA) już podpisały umowę ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych na zakup 130 niskopodłogowych autobusów wraz z infrastrukturą towarzyszącą czyli siecią ładowarek ulicznych. Całkowity koszt projektu to 417, 5 mln zł, w tym kwota dofinansowania to 180 mln złotych.

mainpage mapa mainpage dziekanaty mainpage it mainpage zamowienia

Biuro Dziekana

ul. Lecha Kaczyńskiego 16